دسته‌بندی نشده

ارائه خدمات بهداشتی رایگان در مناطق روستایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا صائینی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان اظهار داشت:در زمینه ارائه خدمات پزشک خانواده روستایی گام‌های خوبی برداشته شده است و ۱۰۰ درصد جمعیت زیر پوشش کامل پزشکی قرار داشته و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات در روستاها افتخار بزرگی است،تصریح کرد: استقرار نیروی انسانی لازم به ویژه پزشک در دورترین نقاط روستایی کار بسیار مشکلی است و ماندگاری آنان نیز از اهمیت ویژه ای دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه خدمات دهان و دندان به خدمات بهداشتی و درمانی نیز افزوده شده است، اظهار داشت: هم اکنون به ازای هر ۱۵ هزار نفر یک دندانپزشک در مناطق روستایی فعال است و بدون سقف خدمت ارائه می‌کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه خدمات بهداشتی مناطق روستایی بصورت رایگان ارائه می شود خاطر نشان کرد: بقیه موارد نیز با ۳۰ درصد فرانشیز دولتی که مبلغ ناچیزی را دربر می گیرد، ارائه می شود.

صائینی با اشاره به ارائه بسته خدمتی برای همه گروه‌های سنی، گفت: برنامه فوق‌العاده‌ای در حوزه جمعیت وجود دارد که باید حوزه سلامت در کنار حاکمیت در این زمینه نقش آفرینی کند چرا که در سنوات گذشته با افت جمعیت مواجه بودیم که باید دستگاه‌های مختلف به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

وی گفت: با شیوع بیماری کرونا اولین جلسات کرونا در بهمن ماه قبل از ورود بیماری کرونا در زنجان برگزار شد و رهگیری که از زنجان آغاز شد به داد کشور رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه آزمایشات وسیع و رهگیری افراد تا ۱۰ نفر در استان انجام و اولین آزمایشگاه کووید ۱۹ در دانشکده پزشکی استان زنجان راه‌اندازی شد، افزود: روزانه تا ۳ هزار نمونه پی سی آر در استان انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا