دسته‌بندی نشده

اقتصاد دیجیتال، حمل و نقل و گردشگری سه هدف اصلی توسعه استان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نشست با فعالین اقتصاد حوزه دیجیتال استان، سهم اقتصاد دیجیتال در کل اقتصاد کشور را 6.5 درصد عنوان کرد و اظهار داشت: پتانسیل های متمرکز استان را شناسایی و برای شتاب دهی به توسعه بکار خواهیم بست.

وی تصریح داشت: بودجه پیش بینی شده برای هر استان در صندوق توسعه استان تجمیع و متمرکز و اختیارات استانداران در بکارگیری اعتبارات استان نیز بیشتر خواهد شد.

استاندار زنجان ادامه داد: سهم استان زنجان از تولید ناخالص ملی 1 درصد است در حالیکه مساحت و جمعیت ما 1.3 درصد از کل کشور را تشکیل می دهد، لذا باید رشد و حرکت خود را با اعداد و ارقام بسنجیم و سهم دیجیتال را در رشد استان ارتقاء دهیم تا بخش عمده ای از اقتصاد استان را از طریق اقتصاد دیجیتال تامین کنیم.

مقام عالی استان در پاسخ به درخواست فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال برای تامین فضای فیزیکی مورد نیاز فعالیت استارتاپ ها، خاطرنشان کرد: قول مساعدی از معاونت علمی رئیس‌جمهور گرفته شده و به دنبال ایجاد فضایی به مساحت ۳۰ هکتار در داخل دانشگاه زنجان ولی با مدیریت مستقل هستیم، به طوری که از سازه‌های دانش‌بنیان ارزان و مناسب برای ساخت سریع‌تر استفاده شود تا واحدهای استارت‌آپی و دانش‌بنیان هرچه زودتر در این فضا جای گیرند.

گفتنی است؛ در این جلسه فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال به بیان مسائلی از قبیل لزوم تشکیل کارگروه پیگیری مصوبات، حل مشکل دریافت مجوزها، ایجاد فضای پایدار برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، کمک به جذب سرمایه‌گذار خطرپذیر، مشکل مهاجرت نیروهای کارآمد و نخبگان، ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها و تربیت نیروی انسانی توانمند در استان و … پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟