دسته‌بندی نشده

برنامه‌های هفته پژوهش در زنجان کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن نجفیان اظهار داشت: امروزه مقوله پژوهش از کالایی که فقط در انحصار دانشگاه و موسسات پژوهشی بود، خارج شده و به شکل عمومی‌تری در جامعه مطرح شده است.
محسن نجفیان افزود: جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری، جشنواره برگزیدگان پژوهش در بخش دانش‌آموزان، جشنواره برگزیدگان پژوهش در بخش دانشجویی و نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری و فن‌بازار در این هفته برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته پژوهش از امروز کلید می‌خورد، گفت: برنامه‌های هفته پژوهش مطابق روال چند سال گذشته در سطح استانی و ملی برگزار می‌شود.

این مسئول در رابطه با زمان برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش، تصریح کرد: برنامه استانی هفته پژوهش از ۱۳ تا ۱۹ آذرماه و برنامه ملی هفته پژوهش نیز از ۲۰ تا ۲۶ آذرماه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه زنجان با بیان اینکه پژوهش و فناوری در سال‌های اخیر به شکل عمومی‌تری در جامعه و در دستگاه‌های اجرایی استان مطرح شده است، خاطرنشان کرد: امروزه مقوله پژوهش از کالایی که فقط در انحصار دانشگاه و موسسات پژوهشی بود، خارج شده است.

مدیر پارک علم و فناوری استان زنجان نیز با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی با صاحبان صنایع، کارگاه‌های آموزشی و رونمایی محصولات جدید در نمایشگاه پژوهش، اظهار کرد: نیازمندی‌های پژوهشی دستگاه‌ها باید به نوعی با متولیانی که در نمایشگاه شرکت کردند، مجدداً مورد بحث قرار گیرد.

داوود مرادخانی با اشاره به اینکه پارسال استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش بیشتر شرکت کردند، خاطرنشان کرد: استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، چون از لحاظ اقتصادی ثمره‌ای ندارد، تمایلی به شرکت در این نمایشگاه ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟