دسته‌بندی نشده

بیش از ‭200‬ خانه هلال در سطح استان زنجان فعال است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر سید قاسم موسوی روز سه شنبه در حاشیه اجرای مانور پناه گیری و خروج اضطراری در شبکه توزیع نیروی برق منطقه شرق زنجان در چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: هلال احمر استان در راستای اهداف خود به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برنامه های را تدارک دیده که در این هفته به مرحله اجرا گذاشته می شود.

وی تصریح کرد: اجرا و تمرین مانورهای پناه گیری و خروج اضطراری را در محل سازمان ها، شرکت های دولتی و غیردولتی انجام می دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: با توجه به اینکه در زمان حاضر بیش از ‭200‬ خانه هلال در سطح استان فعال است، آماده همکاری و ارائه آموزش های امدادی برای پرسنل سازمان ها و ادارات مختلف هستیم.

موسوی خاطرنشان کرد: برگزاری این مانور و تمرینات برای آمادگی در شرایط اضطراری با محوریت و برنامه های خانه های هلال انجام می شود.

وی با بیان اینکه یکی از بخش های اصلی و حیاتی جامعه نیروی برق و توزیع آن است، تاکید کرد: این مسأله بسیار مهم به شمار می رود که در زمان حوادث ‌و تهدیدات بتوانیم این خدمت را به طور موثر، شایسته، بدون قطعی و یا حداقل زمان قطعی برای مردم، صنایع و ادارات و نهادها ارایه دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: با همکاری مدیریت شرکت توزیع نیروی برق استان و همکاران این مجموعه در واحد‌های شهرستانی، تمرینی ترتیب داده شد و پناه گیری و خروج اضطراری نیروهای شاغل در این مجموعه انجام شد.

موسوی اضافه کرد: با توجه به اینکه آموزش های مورد نیاز در این خصوص ارایه شده بود، پرسنل شرکت توزیع نیروی برق امور شرق زنجان توانستند پناه گیری و خروج اضطراری را به درستی انجام دهند.

وی ادامه داد: این مهم بیانگر آن است که اگر حادثه و تهدیدی داشته باشیم بتوانیم در کمترین زمان ممکن همکاری بین بخشی را ایجاد کنیم تا بدون خسارت های جانی مدیریت درستی داشته باشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: هلال احمر از همه سازمان ها، ادارات دولتی، نهادها، مراکز خیریه و خانواده ها و مراکز آموزشی انتظار دارد با توجه به قرار گرفتن در هفته پدافند غیرعامل و در سایر روزهای سال از آموزش های امدادی هلال احمر بهره‌مند شوند.

موسوی تاکید کرد: با بهره مندی تعداد بیشتری از شهروندان و هموطنان از آموزش های هلال احمر می توانیم جامعه ای تاب آور داشته باشیم که این مهم از اهداف اصلی در هفته پدافند غیرعامل است که باید به این هدف اصلی برسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا