دسته‌بندی نشده

تحرک بخشی،پویایی و سرزنده بودن و حس مطالبه‌گری نیاز امروز جامعه است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام صادقی نیارکی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی مطالبه‌گری درست و فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: مطالبه‌گری دلسوزانه با شرایط پرهیز از افترا، تخریب و توهین و استناد به دلایل درست، تاثیر مهمی در سالم‌سازی اداری و اجتماعی دارد و دستگاه قضاء حامی این نوع درخواست عمومی و مردمی است.

وی با اشاره به مسئله تشویش اذهان عمومی گفت: تشویش اذهان عمومی زمانی مصداق جرم پیدا می‌کند که نویسنده یا منتشر کننده، نیت و قصد برهم زدن افکار عمومی را داشته باشد و هدف او خیرخواهی جامعه نباشد.

صادقی نیارکی با بیان اینکه بستر کار سیاسی در امر اجتماع حاصل می‌شود، از احزاب، به ویژه حزب مؤتلفه اسلامی خواست: با توجه به ظرفیت خود، به آسیب‌های اجتماعی حساس باشند و به عنوان دیده‌بانان فعال، آگاه و هوشمند و قابل اتکاء، حوزه ماموریتی خود را با رصد این امور، گسترش دهند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اعلام اینکه در مسئله ترک فعل مسئولان، بیش از 100 پرونده در استان تشکیل شده است، تاکید کرد: در این باره دستگاه قضا جدیت دارد و آنرا یکی از خسارت‌های وارده غیر قابل قبول برای جامعه می‌داند.

وی در بخشی از سخنانش، با گرامیداشت شهدای حزب موتلفه اسلامی گفت: شهدای برجسته، موسسان و سیاسیون برجسته و اعضای آن از افتخارات کشور هستند که با هیچ حزبی قابل قیاس نیستند.

صادقی نیارکی با بیان اینکه قدمت انقلابی و اصالت حزب مؤتلفه اسلامی نشان می‌دهد این حزب متکی به یک جریان، شخص یا تشکیلات نیست، تصریح کرد: اتکای مؤتلفه به نظام و اصل دین است و اهداف آن عمومیت و پایگاه مردمی و اجتماعی دارد و باید از این ظرفیت در سالم سازی اجتماعی و سپهر سیاسی کشور بهره برد.

پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان زنجان، با یادآوری مبارزات انقلابی حزب مؤتلفه اسلامی با تایید امام راحل(ره) و عضویت شخصیت‌های مهم انقلابی در این حزب، همچون مقام معظم رهبری، شهید بهشتی، شهید لاجوردی و فدائیان اسلام، همچون شهیدان بخارایی، امانی، صفار هرندی، نیک نژاد، اندرزگو و نواب صفوی گفت: به گواه تاریخ انقلاب، تنها حزب انقلابی قبل از انقلاب که در کوران حوادث قبل و بعد از انقلاب، همچنان وفاداری خود را نسبت به نظام و آرمان‌های بلند آن حفظ و تقویت کرده حزب مؤتلفه اسلامی است.

رضا رحیم پور همچنین افزود: خواستگاه حزب مؤتلفه اسلامی و منشور آن، الهی بوده و بدون افراط و تفریط با نصب العین قرار دادن فرمایشات ولی فقیه در مسیر حراست از ارزش‌های انقلاب و اسلام حرکت می‌کند و گاهی برای این مهم، نیاز بوده است که در مسائل اجرایی و سیاسی هم ورود کند.

وی ضمن تشکر از اعتماد دستگاه عدلیه به حزب مؤتلفه اسلامی و همچنین قدردانی از اهتمام قاطع دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد و رفع موانع تولید گفت: حزب مؤتلفه اسلامی این آمادگی را دارد که در صلح و سازش دعاوی و داوری، به دستگاه قضا یاری دهد تا از تشکیل پرونده‌ها کاسته شود.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان زنجان همچنین به رئیس دستگاه قضا در استان پیشنهاد کرد: در کمیته پیشگیری از جرائم، حزب موتلفه اسلامی، به عنوان نماینده احزاب برای همفکری در پیشگیری از جرم به ویژه ایجاد زمینه برای سلامت سیاسی و اجتماعی در جامعه مشارکت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟