دسته‌بندی نشده

توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع حرکت افتخارآمیزی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در بازدید رئیس و اعضای هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان از پروژه گازرسانی به روستاهای شیت، ولیدر، جورزگان و زاجگان از توابع شهرستان طارم؛ مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از بهره مندی ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۸۰ درصد خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

موسی احمدلو گفت: شهرستان طارم دارای ۲ شهر آببر و چورزق است که هر ۲ شهر به بهره برداری رسیده و ۱۰۰ درصد خانوار شهری این شهرستان بهره‌مند از گاز طبیعی است.

وی با بیان اینکه تعداد روستاهای دارای سکنه این شهرستان نیز ۹۷ روستا است که ۵۳ روستا بهره‌مند از گاز بوده و عملیات گازرسانی در ۹ روستا ادامه دارد؛ افزود: در حال حاضر نرخ خانوار روستاهای بهره مند از گاز شهرستان طارم ۸۰ درصد است که با بهره برداری از این ۹ روستا؛ ۲/۸۸ درصد خانوار روستایی طارم به شبکه گاز کشور متصل می شوند. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه جمعیت۴۶ هزار و ۵۸۷ نفری شهرستان طارم معادل ۴.۴ درصد از جمعیت کل استان است؛ اظهار کرد: در مجموع ۸۴.۳ درصد از خانوارهای شهری و روستایی شهرستان طارم از گاز استفاده می کنند.

احمدلو تصریح داشت: شرکت گاز استان زنجان با اجرای ۱۸ کیلومتر خطوط انتقال گاز، اجرای بیش از ۴۷۱ کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز و نصب ۱۰ هزار و ۸۷۷ علمک در این شهرستان؛ به ۳ هزار و ۸۴۹ مصرف کننده شهری خانگی، ۱۰ هزار و ۵۹۹ مصرف کننده روستایی، ۳۳۸ مصرف کننده تجاری و ۱۶ مصرف کننده صنعتی خدمات ارائه می کند.

وی با بیان اینکه توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع حرکت افتخارآمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جای جای ایران اسلامی هستیم افزود: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته، زیرساخت های لازم برای توسعه گازرسانی به ویژه در روستاها فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: پس از مطرح شده پروژه بزرگ گازرسانی به روستاهای کشور از محل بند ق تبصره ۲ قانون بودجه؛ بررسی تعداد روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند، انتخاب روش های گازرسانی به آنها، مدت زمان در نظر گرفته شده برای انجام عملیات گازرسانی و مقدار اعتبار مورد نیاز برای تحقق این پروژ ها به عنوان مهمترین الویت های گاز زنجان مورد پیگیری و اجرا قرار گرفته است.

احمدلو با بیان اینکه اشتراک‌پذیری گاز توسط هم استانی های عزیز همواره از اولویت های کاری و دغدغه‌های مهم شرکت گاز استان بوده و هست؛ افزود: تلاش شده است تا با فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰  خانوار واجد شرایط و روستاهای بالای ۱۰۰ نفر جمعیت؛ نسبت به ایجاد آسایش، رفاه اجتماعی، اشتغال‌زایی، ایمنی بیشتر و توسعه پایدار در استان انجام وظیفه نماییم.

وی در خصوص طرح گازرسانی به روستاهای شیت، ولیدر، جورزگان و زاجگان از توابع شهرستان طارم ابراز داشت: متاسفانه به دلیل شرایط مکانی این روستاها که در مناطق صعب العبور طارم واقع شده است مشکلات زیادی در مسیر گازرسانی وجود دارد که با توجه به تعهدی که نسبت به هموطنان خود داریم و با پیگیری های انجام شده موفق به اختصاص بودجه لازم برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها شده ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مشکلات موجود برای گازرسانی به این روستاها اشاره کرد و گفت: وجود معارضین روستایی در مسیر اجرای پروژه، وجود معادن متعدد در مسیر و سایر عوارض طبیعی و انسان ساز از جمله مشکلات پیش رو برای گازرسانی به این مناطق صعب العبور است.

احمدلو تصریح کرد: نصب ۶۷۴ انشعاب، اجرای ۲۶ کیلومتر لوله گذاری با ۴ کیلومتر خط تغذیه و ۲۲ کیلومتر لوله گذاری شبکه و راه اندازی یک ایستگاه تقلیل فشار؛ برنامه گاز زنجان برای گازرسانی به این روستاهاست تا ۵۹۰ خانوار روستایی شهرستان طارم بهره مند از گاز طبیعی شوند.

وی تصریح داشت: با پیگیری های متعدد و هماهنگی لازم با مدیران استانی و شهرستانی  در صدد رفع مشکلات موجود هستیم و تلاش می کنیم طبق برنامه پیش بینی شده تا شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ شاهد بهره برداری از این روستاها باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟