دسته‌بندی نشده

جایگاه اینترنت موبایل ایران دو پله کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بر اساس گزارش ماه اکتبر Speedtest، متوسط سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش چشمگیری را نسبت به گزارش قبلی تجربه کرده. متوسط سرعت اینترنت موبایل در جهان از ۶۳.۱۵ مگابیت بر ثانیه در ماه سپتامبر به ۶۸.۴۴ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

 
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در اکتبر ۲۰۲۱

متوسط سرعت اینترنت ثابت در جهان هم به ۱۱۶.۸۶ مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش مناسبی نسبت به سرعت ۱۱۳.۲۵ مگابیت بر ثانیه ماه سپتامبر داشته است.

به سراغ اینترنت موبایل در ایران می‌رویم. طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ایران همچنان بالاتر از ۳۵ مگابیت بر ثانیه است. با این وجود، کمی کاهش را نسبت به گزارش قبلی تجربه کرده. در حالی که در ماه سپتامبر اسپیدتست متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران را ۳۵.۴۸ مگابیت بر ثانیه گزارش کرده بود، حالا این سرعت ۳۵.۰۹ مگابیت بر ثانیه است. با این سرعت، جایگاه ایران دو پله کاهش داشته و به جایگاه ۷۳ جدول دست پیدا کرده است.

 
میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در اکتبر ۲۰۲۱

در سطح جهان رتبه‌های اول و دوم تغییری نداشته‌اند و همچنان امارات متحده عربی با متوسط سرعت ۲۷۳.۸۷ مگابیت بر ثانیه در صدر قرار دارد و کره جنوبی با متوسط سرعت ۲۱۴.۴۷ مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم به چشم می‌خورد. قطر با سرعت ۱۷۸.۸۳ مگابیت بر ثانیه یک پله صعود را تجربه کرده و حالا در رتبه سوم قرار دارد. نروژ و کویت هم به ترتیب در رتبه‌های بعدی خودنمایی می‌کنند.

 
بالاترین سرعت اینترنت موبایل در اکتبر ۲۰۲۱

به سراغ اینترنت ثابت در کشورمان می‌رویم که افزایش سرعت را تجربه کرده. متوسط سرعت اینترنت ثابت ایران طبق گزارش اسپیدتست در ماه اکتبر به ۲۲.۰۱ مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به سرعت ۲۱.۳۶ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، افزایش کمی داشته است. با این افزایش سرعت، رتبه ایران در جدول بهبود داشته و حالا در رتبه ۱۳۴ به چشم می‌خورد.

 
میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران اکتبر ۲۰۲۱

در سطح جهان همچنان موناکو اول است و سرعت ۲۷۰.۲۵ مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. در رتبه دوم هنگ‌کنگ به چشم می‌خورد که متوسط اینترنت ثابت برابر ۲۶۰.۳۵ مگابیت بر ثانیه دارد. سنگاپور هم با کاهش یک پله‌ای، با سرعت ۲۵۷.۱۵ مگابیت بر ثانیه در رتبه سوم قرار دارد.

 
بالاترین سرعت اینترنت ثابت در اکتبر ۲۰۲۱

در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب رومانی و سوئیس با سرعت ۲۴۱.۳۵ و ۲۳۱.۹۶ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورند.

منبع:دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟