دسته‌بندی نشده

جدال نمایندگان بر سر رای گیری درباره کلیات طرح صیانت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،چهارمین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت برای اولین بار با حضور تمامی اعضای این کمیسیون برگزار شد.

تمام وقت این جلسه به بحث‌های نمایندگان بر سر ماده ۱۵، تبصره و الحاقیات این ماده اختصاص داده شد. نکته قابل تامل، بیان بحث‌های تکراری از سوی برخی نمایندگان مانند عنابستانی بود که به علت عدم حضور در جلسات قبلی کمیسیون، نسبت به تصمیمات گرفته‌ شده، آگاهی کافی نداشت.

بخش اعظمی از بحث و جدل نمایندگان درباره به رای گذاشتن کلیات طرح صیانت در کمیسیون مشترک بود. طبق این الحاقیه سه موافق و سه مخالف بایستی درباره کلیات طرح صحبت کرده و سپس به رای گذاشته شود. در صورت عدم رای به کلیات نیز، ظرف ۱۰ روز آینده بایستی طرح جایگزین به کمیسیون پیشنهاد شود.

مخالفان این الحاقیه معتقد بودند این موضوع به معنای منحل سازی کمیسیون است. موافقان نیز تاکید داشتند که مجلس در صحن علنی تنها به اصل هشتاد و پنجی شدن این طرح رای داده است و بایستی کلیات طرح به رای گذاشته شود.

 

در پایان رای گیری درباره این الحاقیه و امکان به رای گذاشتن آن به جلسه بعد موکول شد.

در بخش دیگری از جلسه، تقی‌پور با اشاره به ماده ۱۲ آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک برای تشکیل کمیته‌های فرعی، اعلام کرد کمیته‌های کسب‌وکار دیجیتال و کمیته رسانه تشکیل خواهند شد که وظیفه جمع‌آوری نظرات بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و … برعهده این کمیته‌ها خواهد بود. لازم به ذکر است این ماده، در جلسه قبلی به تصویب رسیده بود.

یکی از نکات قابل تامل جلسه امروز، بی نظمی زیاد اعضای کمیسیون مشترک بود که موجب گلایه‌های چندین باره رئیس کمیسیون شد که با عبارت «ماشاءالله به این نظم و انضباط» به نمایندگان کنایه زد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟