دسته‌بندی نشده

در سفرهای استانی هیچ پروژه بزرگ جدیدی آغاز نمی شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آیت اله رئیسی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه موضوع مربوط به پسماند روی واحدهای صنعتی زنجان در سفر قبلی بنده به عنوان رئیس قوه قضائیه نیز از دغدغه‌ها و انتقادات مردم زنجان بود که مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: 3 اقدام مهم در این زمینه انجام شد که اولین اقدام، مهار کردن پسماندها بود.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی پسماندها در محلی دیگر، اقدام دوم بود، افزود: البته در محل جدید نیز اهالی روستایی که پسماندها در آن دپو می‌شود، معترض هستند که این امر نیز باید بررسی شود.

وی ادامه داد: اقدام سوم در این رابطه، تعیین تکلیف پسماندها بود که باید از حجت‌الاسلام اژه‌ای (رئیس فعلی قوه قضائیه) تشکر کنم که زمانی که بنده، قول بررسی و تعیین تکلیف این موضوع را داده بودم، ایشان (حجت‌الاسلام اژه‌ای) مسئول پیگیری بودند که وضعیت مالکیت پسماندها مشخص شد و این پسماندها ثروت مردم استان زنجان است.

رئیس جمهور گفت: آنچه مهم است اینکه اگر تعیین تکلیف پسماندها ادامه پیدا نکند همچنان مردم در رنج خواهند بود و در اسرع وقت یا شرکت تهیه باید ماموریت و مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد و یا اینکه قرارگاه سازندگی این کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه طبق اظهارات استاندار زنجان، هر 2 مسیر در حال پیگیری است، تصریح کرد: این موضوع باید به طور جدی و سریع پیگیری شود و حتی اگر لازم شد به بخش دیگر واگذار شود.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در این رابطه صورت گرفت و قرار شد هم وزارت صمت و هم استانداری زنجان پیگیری کنند.

وی ابراز کرد: به طور کلی نسبت به همه صنایع باید توجه داشت که هر توسعه‌یافتگی و انجام هرگونه کار صنعتی، فرع بر محیط زیست بوده و حفاظت از جان مردم بسیار مهم است.

رئیس جمهور گفت: به دنبال توسعه‌یافتگی هستیم و صنایع نیز باید فعال باشند اما حفظ محیط زیست و همچنین جان انسان‌ها مساله اول است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به کلید خوردن تولید مسکن در استان زنجان خاطرنشان کرد: این کار فقط کلنگ‌زنی نبوده بلکه کار ساخت واحدها از قبل آغاز شده بود که امیدواریم شاهد نتایج خوب آن باشیم.

وی با بیان اینکه گزارش اشتغال توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز نکته قابل توجهی بود، افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام به‌ویژه واحدهای صنعتی که از سال‌های قبل شروع شده باید به یک سامان برسند وگرنه آسیب می‌بینیم به‌ویژه اتمام واحدهای صنعتی با توجه به آمار بیکاری، بسیار مهم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه سفرهای استانی، مقدماتی دارد، گفت: ابتدا کار کارشناسی در محل مربوطه با مسئولین محلی صورت می‌پذیرد و سپس یک مرحله در مرکز در حوزه معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری با حضور کارشناسان وزارتخانه‌ها انجام می‌شود و سپس جلسه‌ای با حضور معاون اول برگزار می‌شود تا اقدامات کارشناسی‌شده تبدیل به سند و قطعی شود.

وی تصریح کرد: لذا تمام اعتباراتی که تعلق می‌گیرد از قبل، صورتجلسه شده و امیدواریم اجرایی شود و مردم هم با گزارشات مسئولین در جریان مسائل قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟