دسته‌بندی نشده

دیدار معاون سفیر آلمان در ایران با مدیرکل میراث فرهنگی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند در جلسه دیدار با اشتفان بوخ‌والد، معاون سفیر آلمان در حاشیه نمایشگاه مرگ در نمک اظهار کرد: همکاری بین باستان‌شناسان آلمانی و زنجانی می‌تواند منجر به کشف نتایج خیلی بهتری بخصوص در حوزه تبادل نظر بین آنها و تبادل روش‌ها و تکنیک‌های جدید در معدن چهرآباد شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در این گفتگو افزود: فرصت‌های بسیار خوبی برای ما در امر باستان‌شناسی پیش آمده است و باید با استفاده از این فرصت‌ها و همچنین تجربیات گذشته همکاری‌های خود را بیش از پیش گسترش دهیم زیرا استان زنجان از تداوم همکاری‌های دوجانبه گذشته با کشور آلمان بسیار خرسند است.

وی تصریح کرد: تاکید ما بیشتر بر غنی کردن مطالعات و یافته های کاوش در معدن چهرآباد با همکاری بین باستانشناسان ایرانی و آلمانی است که برای بهره گیری از فنون جدید و آموزش است که باید در چارچوب توافق های صورت گرفته تحقق یابد. بر اهمیت حفاظت و مرمت آثار کشف شده در حفاری‌های باستان شناسی تاکید کرد و به بیان روش های گوناگون حفاظت از این آثار پرداخت.

معاون سفیر آلمان در ایران در این دیدار گفت: با کاوش های مرتب، دقیق و همکاری های متداوم و پیوسته بنیاد گردا هنکل، موزه و دانشگاه بوخوم آلمان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان می‌توانیم نتایج نوینی را در معدن چهرآباد زنجان به دست آوریم و هر ساله می‌توانیم دانش‌ خود را در حوزه باستان‌شناسی و ایران افزایش دهیم.

اشتفان بوخوالد افزود: نمایشگاه آنلاین یافته های باستان شناسی در موزه بوخوم آلمان با استقبال بی‌نظیری روبه رو شده است و هزاران مخاطب و بازدیدکننده داشته است که همه آنها دانشمند و باستان‌شناس نبودند بلکه مردم عادی و آلمانی‌هایی بودند که به فرهنگ و موزه علاقه‌مند هستند که این امر نشان از علاقه مردم و اهمیت آنها به هکاری ایران و آلماندر حوزه باستان‌شناسی و فرهنگ ایران است.

وی گفت: فرهنگ و تمدن ایران به عنوان یکی از بخش‌های مهم فرهنگ خاورمیانه،‌ مطرح و شناخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟