دسته‌بندی نشده

رنگ و بوی ایثار و شهادت باید در جامعه گسترش یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی با اشاره به برگزاری شکوهمند کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان اظهار داشت: گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران میهن، همان درس آموزی از شهیدان و بازخوانی آموزه های وحی و توحید و نکوداشت ارزش های بنیادین انسانی است.

وی افزود: رنگ و بوی ایثار و شهادت باید در جامعه گسترش یابد و برای این مساله باید معارف ناب دفاع مقدس و ادبیات مقاومت با روش های خلاقانه و زبان هنر به نسل‎های جدید بیان شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان زنجان با اشاره به تمهیدات انجام گرفته در خصوص فضاسازی رسانه ای این کنگره گفت: از اواسط سال1398 کمیته رسانه و ارتباطات کنگره در صداوسیما آغاز بکار کرد و با برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی با مبادی ذیربط سازمان برابر برنامه ریزی انجام شده، به انجام وظیفه پرداخت.

وی افزود: شبکه اشراق با تولید و پخش برنامه های مانند طلیعه عشق، ایثار جلوه لری، نشانه ها، همسنگر، تله فیلم تنهایی یوسف، مستند های راه ناتمام، سرداران کردستان و والدین شهداء، تله تاتر نجات اربیل، تقویم عزت، سریال فاخر صبح آخرین روز، خط شکن لر روایتی و دهها عنوان برنامه دیگر با پوشش رسانه ای کامل اجلاسیه نهایی کنگره که با سخنرانی سرلشگر سلامی، فرمانده سپاه پایداران انقلاب اسلامی برگزار شد مجموعا 7605 دقیقا برنامه تولید و پخش نمود.

این مقام مسئول در خصوص برنامه های معاونت اطلاعات و اخبار هم گفت: تولید و پخش387 عنوان گزارش و آیتم خبری ویژه بمدت933دقیقه ره آورد همکاران بخش های خبری در خصوص پوشش رویدادهای مرتبط با کنگره بود.

وی اضافه کرد: کمیک موشن شهید شهریاری، 5 مورد موشن گرافی سرداران شهید، اینفوگرافیک آمار و اطلاعات دفاع مقدس، مستند های آرشیوی ، 12 مورد روزنگار، تیزر، 3 ویدئو، 5پادکست و 100مورد بازنشر تولیدات سیما و صدا بمدت579 دقیقه بخشی از فعالیت همکاران معاونت فضای مجازی مرکز در این ایام بود.

رئیس رسانه استانی با اشاره به برنامه زنده اجلاسیه نهایی گفت: چند روز قبل از برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره، همکاران واحد های مختلف مرکز برابر برنامه ریزی انجام شده با استقرار واحد سیار تلویزیونی، واحد سیار رادیویی، واحد سیار ارتباطات ماهواره ایsng، خطوط پشتیبان فیبر نوری و استقرار اکیپ های پرتابل خبری و تولیدی، علاوه بر پخش زنده این مراسم معنوی از شبکه اشراق بستر لازم جهت بهره مندی هم میهنان را از طریق شبکه های سراسری یک، خبر و شما و شبکه های استانی آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی، اردبیل ، بوشهر و قزوین محیا نمودند.

وی در پایان با اشاره به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولین برگزاری کنگره درمهرماه سالجاری تصریح کرد: معظم له ضمن تقدیر از مردم استان، بر این نکته تاکید داشتند که این کنگره پایان راه نیست و ابتدای مسیر مهمی است که باید یاد شهدا را همیشه در جامعه جاری و ساری کند و رسانه استانی هم در لبیک به منویات ایشان ، همچون گذشته راهبرد اصلی خود را در این مسیر متعالی قرار داده و بیش از پیش در این راستا تلاش خواهد کرد .

گفتنی است ،مسابقه024، کتاب صوتی جرعه آخر، بغض خیس، دریادلان، مدرسه عشق، خاکریز، میهمانی لاله ها، سی سردار، ایثار مکتبی، ققنوس، صنوبران سبز و روایت شیدایی همچنین تمام برنامه های روتین در مجموع به مدت 7902 دقیقه به پوشش این رویداد ملی پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا