دسته‌بندی نشده

سدهای ساخته شده جوابگوی نیازهای زنجان نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور و برخی از وزرا برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های استان زنجان، اظهار داشت:ماه‌نشان قطب تولید محصولات قزل‌آلا و تولید فرش است و در خدابنده هم قطب تولید گندم و سیب‌زمینی هستیم.

وی با بیان اینکه معادن غنی و فعال در استان وجود دارد تصریح کرد:شهرستان خرمدره قطب تولید مواد سلولزی است و این شهرستان ۵۰ درصد نیاز کشور را در مواد سلولوزی تولید می‌کند.

استاندار زنجان با اشاره به جایگاه و صنعت کفش هیدج عنوان کرد: زنجیره تولید مرغ استان نیز در شهرستان هیدج است.

افشارچی با بیان اینکه استان زنجان مرکز تولید صنایع دستی مانند ملیله، چارق، چاقو و مس است ابراز کرد: زنجان قطب تولید سرب و روی کشور است.

وی با اشاره به راه اندازی صنعت چند قلوزایی را در زنجان تصریح کرد: استان زنجان مرکز تولید و نگهداری دام سبک کشور با دو پروژه یک صد هزار راسی در سلطانیه و خدابنده می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه زنجان با مشکل آب مواجه است عنوان کرد: سدهایی که ساخته شده و همچنین در حال بوده جوابگوی نیاز استان نیست.

وی با اشاره به طرح دو خطه کردن راه آهن زنجان_ قزوین خاطر نشان کرد: دو خطه کردن راه آهن بین زنجان و قزوین در تاکستان دچار مشکل شده است.

افشارچی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم به صورت نمادین راه آهن دو خطه داشته باشیم افزود: صنعت راه آهن برای استان سود آور است و ما به دنبال کم کردن زمان مسیر حرکت قطار از زنجان به تهران هستیم و تحقق این امر نیاز به ورود حاکمیت دارد.

وی با اشاره به وضعیت راه‌های استان ابراز کرد: استان زنجان کریدور جنوب به شمال است که استان همدان را به شمال کشور وصل می‌کند.

استاندار زنجان با اشاره به پروژه‌های مهم استان عنوان کرد: پروژه‌های آب، راه آهن و راه را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد و خیلی از پروژه آب و راه در دست پیگیری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟