دسته‌بندی نشده

شناسایی واکسن‌ نزده‌ها با سامانه هوشمند مدیریت کرونا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کمال حیدری درباره سامانه هوشمند مدیریت کرونا  گفت: قرار است در این سامانه که وزارت کشور آن را راه‌اندازی کرده است، وزارت بهداشت اطلاعات بیماران و نتایج آزمایشگاه‌ها را بارگذاری کند و اطلاعات آن توسط دستگاه‌های خصوصی و دولتی قابل بهره‌برداری باشد تا افرادی که واکسن کرونا نزدند و یا بیمار هستند، شناسایی شوند تا هوشمندانه جلوی تردد مبتلایان به کرونا و واکسن نزده‌ها را بگیریم.

اجرای پایلوت شناسایی مبتلایان در سه شهرستان

او خبر داد که فعلا در ۳ شهرستان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان پایلوت این طرح اجرا شده تا با نواقص احتمالی و کاستی‌های آن آشنا شوند. او در همین رابطه گفت: به این شکل می‌توانیم مشکلات را ظرف دو هفته آتی که قرار است این طرح را در سطح کشور اجرایی کنیم، برطرف کنیم.

 
 

 

او همچنین با تاکید بر اینکه نتایج در حال وصول است و به دنبال پیدا کردن و رفع مشکلات هستیم، گفت: با افزایش مشارکت مردم در خود اظهاری ابتلا به کرونا می‌توانیم سلامت تردد در اماکن تجمعی را مدیریت کنیم تا هم فعالیت‌های اجتماعی برقرار باشد و هم از ورود افراد بیمار به تجمعات و اماکن عمومی جلوگیری شود.

به گفته حیدری، سامانه هوشمند مدیریت کرونا بیشتر معطوف به اصناف، خرید بلیط سفر و… است.

او همچنین روز گذشته درباره برخی اخبار مبنی بر آغاز موج ششم در ایران گفت: از نظر جهانی موج جدید شروع شده است و در ایران هنوز شرایط نزولی بوده و موج ششم شروع نشده ولی وضعیت شکننده است، اما این دلیل آن نمی‌شود که سهل انگاری داشته باشیم و در صورت عادی انگاری احتمال تجربه زودهنگام موج ششم وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟