دسته‌بندی نشده

عدم خاموشی فصل سرما با کاهش 10درصدی مصرف برق

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا علیزاده اظهار داشت: سهمیه تعدیل بار تعیین شده زمستان 99 برای استان زنجان ۴ هزار و ۸۱۴ کیلو وات بود که با اقدامات انجام شده در این شرکت توانستیم بیش از 5000کیلووات از بار شبکه را کاهش دهیم و با توجه به فرارسیدن فصل سرما و محدودیت‌های تولید انرژی در کشور این محدودیت‌ها در زمستان امسال نیز اجرا خواهند شد.

وی با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و آسیب به شبکه توزیع برق استان گفت: اقدام فراگیر با هدف بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و با رویکرد افزایش پایداری سیستم‌های توزیع در همه شهرهای استان اجرا می شود.

این مقام مسئول پیرامون احتمال خاموشی و قطع برق مشترکان در زمستان امسال نیز عنوان کرد: بدون شک با افزایش مصرف گاز در کشور در بخش تولید برق دچار مشکل خواهیم شد و به همین سبب باید محدودیت‌هایی در فصل زمستان نیز اجرا کنیم تا بتوانیم از خاموشی‌ها بکاهیم و با توجه به اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص کاهش مصرف می‌توان با اقدامات ساده‌ای که مشترکین انجام می‌دهند فصل زمستان را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان محدودیت روشنایی معابر و بزرگراه‌ها نیز گفت: با تعدیل روشنایی معابر و بزرگراه‌ها در زمستان سال پیش به تعداد ۲۵ هزارو ۴۷۰ دستگاه چراغ روشنایی خاموش شد البته نقاط حادثه‌خیز شهری و بین‌شهری که روشنایی آن‌ها الزامی بود از این طرح‌ مستثنی بودند و خاموشی تعدیل بار در این نقاط انجام نگرفت.

وی افزود:همچنین برای مصارف برق غیرضروری مانند نمای ساختمان‌ها نیز اکیپ‌های ویژه‌ای تشکیل و با شناسایی این ساختمان‌ها و تذکرهای لازم و از هدر رفتن برق برای نمای ساختمان پیشگیری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟