دسته‌بندی نشده

مشاغل خانگی فرصتی برای رفع معضل بیکاری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری فرهنگ کار را با ارزش عنوان کرد و اظهار داشت: در دین مبین اسلام نیز تامین معاش خانواده به مثابه جهاد تلقی شده است. با وجود این، آن‌گونه که شایسته است از ظرفیت مشاغل خانگی بهره گرفته نشده، در حالی که هر خانه می‌تواند یک واحد تولیدی و خدماتی باشد و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز موثر واقع شود.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: با افزایش نفوذ مشاغل خانگی در اقتصاد استان، شاهد افزایش مشارکت اقتصادی در این منطقه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه مشاغل خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی‌توانند جذب بازار شوند. فعالیت اقتصادی در محیط خانگی باعث مشارکت اعضای خانوار برای انجام یک فعالیت اقتصادی مشترک بوده و جلوگیری از رفت و آمدهای شهری، صرفه‌جویی در هزینه‌های اجتماعی و در کنار خانواده بودن، از مزایای مشاغل خانگی است.

انصاری خاطرنشان کرد: با افزایش نفوذ مشاغل خانگی در اقتصاد استان، شاهد افزایش مشارکت اقتصادی در استان و کاهش بیکاری خواهیم بود که در این بین حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد – شاگردی بین اعضا و خانواده و … از مزایای راه‌اندازی مشاغل خانگی به شمار می‌رود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟