دسته‌بندی نشده

نام نخبگان زنجان در محافل علمی جهان می‌درخشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آیت‌الله ابراهیم رئیسی در جمع نخبگان استان زنجان اظهار داشت:مسئله فرهنگ در کشور مهم بوده و زنجان به عنوان مرکز فرهنگی و داشتن مفاخر، فقها، حکما و عالما از جمله شیخ اشراق، علامه هیدجی، سرداران بزرگ و غواصان دریادل بر تارک جهان می‌درخشد.

وی افزود:باید بدانیم که چه کسانی مسئولیت را برعهده ما گذاشته و ما باید چگونه عمل کنیم، عمل غواصان دریا دل پیش روی همه ما بوده و باید بدانیم چه نسل و مخلصانی این میراث را در اختیار ما گذاشته‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه جلساتی که نام شهدا در آن بدرخشد همیشه مهم و حیاتی است، افزود: یادواره شهدا برای ما درس آموز است که چه می‌کنیم و چه باید انجام بدهیم.

آیت‌الله رئیسی خاطر نشان کرد: همواره باید به مسئله فرهنگ در زنجان و کشور توجه شود و حکم مقام معظم رهبری به شورای فرهنگ عمومی باید مورد توجه واقع شده و برای توسعه فرهنگی و فعال کردن اقتصاد فرهنگ تلاش کرد.

رئیس جمهور با تقدیر از کادر درمان در حوزه‌های مختلف از جمله واکسیناسیون عمومی جامعه تصریح کرد: پرداخت معوقات کادر درمان باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه توسعه یافتگی در استان باید فرع محیط زیست باشد، گفت: هر چند در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است اما باید به نگرانی‌های مردم در این حوزه توجه شود چرا که با وجود مطلوب بودن توسعه، نباید به محیط زیست بی‌توجهی کرد.

رئیسی اولویت دولت خود را توجه به پروژه‌های نیمه تمام که موجب رنج مردم شده است عنوان کرد و افزود: سر و سامان دادن پروژه‌های نیمه تمام اولویت دولت محسوب می‌شود.

رئیس جمهور به مطالب مطرح شده در جلسه اشاره و تاکید کرد در این راستا توجه به اشتغال بانوان و ایجاد مراکز تولیدی برای همه از جمله بانوان در راستای کمک به ایفای نقش اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بانوان  باید مورد توجه باشد.

وی مطرح کردن توجه به حوزه و حقوق زنان را نکات درستی عنوان کرد افزود: امروز باید به زنان سرپرست یا بدسرپرست یا شاغل توجه شود که مراکز تولیدی پیشنهاد شده از سوی بانوان از سوی استاندار زنجان پیگیری شود.

رئیس جمهور وجود مهدکودک در محل کار بانوان به ویژه مراکز تولیدی را نکته خوبی عنوان کرد و گفت: در قانون جمعیت این موضوع نیز آمده و دولت هم همت می‌کند.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: مواردی که برای استان و منطقه ضرورت دارد باید در بودجه سال آینده لحاظ شود.

وی خواستار فعال شدن فرودگاه زنجان و توجه به صنایع تبدیلی و ارزش افزوده شد و افزود: توجه به حوزه صنایع تبدیلی از برنامه‌های دولت است و کار مقدماتی و قراردادهای آن منعقد شده که امیدواریم در اجرا و عمل نیز نتایج آن پربار باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از صنایع خرد در دستور کار دولت است، ادامه داد: کارگاه‌های کوچک نیاز به حمایت دارند.

رئیسی با بیان اینکه کشور در آستانه برداشتن گام بزرگی برای توسعه قرار گرفته است، گفت: باید از ظرفیت نیروی جوان متراکم برای جبران عقب ماندگی‌ها بهره گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟