دسته‌بندی نشده

نزدیک به 6 درصد مردم استان درخواست کارت هوشمند ملی نکرده اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:هنوز 49 هزار و832نفر در استان نسبت به درخواست کارت هوشمند ملی خود هیچ اقدامی نکرده اند که این افراد کمتر از 7درصد جمعیت واجدین شرایط را شامل می شود .

وی جمعیت واجد شرایط برای کارت هوشمند ملی در استان را ۸۴۹ هزار و ۲۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون برای  799 هزار و 397 نفر درخواست کارت هوشمند ملی اخذ شده است

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان افزود: در هفت ماهه امسال 23 هزار و 689 نفر در استان زنجان کارت هوشمند ملی درخواست کرده اند.

وی به تعداد ایستگاه‌های کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و افزود : بک ایستگاه دیگر به تعداد ایستگاه های فعال افزوده شد و درحال حاضر۳9 ایستگاه در استان فعال هستند که این تعداد شامل ۱۲ اداره و 2 نمایندگی ، ۱8 دفتر پیشخوان و 7 ایستگاه سیار است.

سید علی شفیعی در زمینه کارت هوشمند ملی تصریح کرد : کاربرد کارت هوشمند ملی امروزه بیش از پیش احساس می شود و همه افراد بالای 15 سال باید دارای کارت هوشمند ملی باشند.

وی با بیان اینکه هنوز کمتر از 7 درصد واجدین شرایط نسبت به درخواست کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند گفت: افرادی که مراجعه می‌کنند و اطلاعاتشان ثبت می‌شود هیچگونه مشکلی در خصوص اخذ خدمات دولتی نخواهند داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان افزود: اما افرادی که هیچ اقدامی نکرده‌اند و درخواستی نداده‌اند باید اقدام به ثبت نام کنند و با ارائه درخواست ، اطلاعاتشان در پایگاه اطلاعاتی کشور ثبت شود.

شفیعی خاطر نشان کرد: درخواست ما از مردم این است که با رعایت پروتکل‌ها حتما به ایستگاه های مربوطه مراجعه نموده و اقدام نمایند. اینکه کارت به دست افراد برسد یا نه در حال حاضر خیلی مهم نیست و با کد رهگیری از کلیه خدمات دولتی و غیر دولتی بهره مند می شوند.   

ایشان اظهار کرد: افرادی که برای کارت هوشمند ملی خود اقدام نموده اند و چنانچه به هر دلیل پیامکی مبنی بر تحویل کارت هوشمند ملی خود دریافت نکرده اند می توانند با استفاده از کد دستوری #6090*4* از طریق تلفن همراه خود از آخرین وضعیت کارت هوشمندملی خود مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟