دسته‌بندی نشده

هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، ایرج صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته کتاب با اشاره به شعار هفته کتاب امسال« جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» اظهار داشت: 99باب کتابخانه عمومی در این استان وجود دارد که 36باب از این کتابخانه ها در مناطق روستایی است.

وی با بیان اینکه هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاه‌سازی مردم از خدمات کتابخانه‌هاست عنوان کرد: برنامه‌های هفته کتاب استان در کتابخانه های عمومی از 24 آبان ماه جاری آغاز و تا یکم آذرماه ادامه دارد و در این مدت 720برنامه در استان اجرایی خواهد شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان به برگزاری پویش کتابخوانی «بهترین کتابی که خوانده ام» در استان زنجان اشاره کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از کتاب مورد نظر خود فایل ویدیویی به مدت حداکثر دو دقیقه تهیه کرده و با ارسال آن به صفحه مجازی evimeiz@ به پویش کتابخوانی «بهترین کتابی که خوانده ام» ارسال کنند.

صادقی تصریح کرد:برگزاری 80نشست کتابخوان از جمله54 نشست کتابخوان مدرسه ای، 14نشست کتابخوان تخصصی و هفت نشست کتابخوان اختصاصی از جمله برنامه های عمده در هفته کتاب در استان است.

وی از برگزاری 55برنامه مسابقه فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه ها خبر داد و افزود: 16جلسه نقد کتاب، 30کارگاه آموزشی و 11جلسه با همکاری محافل ادبی از دیگر برنامه های ویژه هفته کتاب در استان است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان به دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته کتاب تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه، جلسات نقد و رونمایی کتاب، ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، جمع‌خوانی کتاب، برگزاری محافل ادبی، برگزاری محافل ادبی برای کودکان، قصه‌گویی اشاره کرد.

صادقی همچنین از افتتاح ۴ کتابخانه عمومی در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: از این تعداد دو کتابرسان سیار در طارم و ابهر افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر همه کتابخانه‌های عمومی استان باز است و همه فعالیت‌ها در آنها در حال انجام است و هیچ منعی به لحاظ حضور اعضا وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟