دسته‌بندی نشده

واکسیناسیون؛ سپر امروز ما برای مقابله با کروناست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، با بیان اینکه اکنون باید ادبیات مقابله با کرونا را متفاوت کنیم، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجهیز بیمارستان‌ها تاکید شده است و اقدامات بسیار خوبی برای مدیریت کرونا انجام گرفته، اما امروز باید از راهکارهای دیگری نیز به مقابله با کرونا پرداخت.

وی با تاکید بر لزوم آنالیز کردن عملکرد واکسن کرونا، تصریح کرد: باید بررسی شود تزریق یک دُز و دو دُز واکسن کرونا در افراد چه تاثیری داشته و آیا بیماران بستری شده واکسن تزریق کرده‌اند یا نه و کدام واکسن‌ها عملکرد بهتری داشته است.

مقام عالی استان در خصوص چگونگی تسریع در روند واکسیناسیون در مناطق مختلف استان اظهار داشت: باید نسبت به ترغیب مردم به خصوص در مناطقی که استقبال مطلوبی از واکسیناسیون نداشتند، اقدام جدی صورت گیرد.

استاندار زنجان رهگیری و پیگیری وضعیت مبتلایان به کرونا را بسیار مهم دانست و گفت: تا زمانی که عملکرد واکسن را متوجه نشویم و بررسی های لازم را انجام ندهیم، نمی‌توانیم خودمان را برای مقابله با این ویروس منحوس مقاوم کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد افراد واکسینه شده، دُز دوم خود را نیز دریافت کرده اند، افزود: باید فکری به حال افرادی که دُز دو را تزریق نمی‌کنند، کرد.

استاندار زنجان یادآور شد: همراهی مردم در مدیریت کرونا نقش مهمی دارد چرا که کمک می کند تا خدمتگزاران، بتوانند ذهن خود را از مدیریت بیماری به مسائل معیشتی و اقتصادی سوق دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟