دسته‌بندی نشده

واگذاری اراضی ملی اطراف روستای امند به افرادی که اهلیت ندارند مورد بررسی قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی در پنجمین  جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در استان زنجان اظهار داشت: یک همبستگی و هم افزایی بین مسئولان وجود دارد که حرکتهای خوبی در این راستا انجام شده است که جای تقدیرو تشکر دارد اما شرایطی که در آن قرار داریم شرایط مطلوبی نیست.

وی افزود: یکی از مواردی که اخیراً پی گیری شده است در خصوص وضعیت اموال تملیکی است که طی این هفته بازدیدی از انبارهای اموال تملیکی انجام شد که در خصوص وضعیت نامناسب و غیر اصولی نگهداری اموال، طولانی شدن نظارتها، عدم ارتباط و دسترسی سریع بین تعزیرات حکومتی و اموال تملیکی ، اشکالات در برگزاری مزایده ها و توقیف برخی از اموال وجود داشت که تذکراتی در این راستا داده شد و مهلت یک هفته ای در خصوص تعیین تکلیف این اموال داده شد که در جلسه بعدی بایستی مسئولین امر پاسخگو باشند.

دادستان مرکز استان زنجان اظهار داشت : بحث اراضی که از طریق منابع طبیعی در اختیار بنیاد مسکن استان  گذاشته شده که متاسفانه بنیاد مسکن وظیفه خود را بخوبی انجام نداده و یک انحرافی صورت گرفته است که نمونه اخیر آن واگذاری زمین ها در روستای امند می باشد. اهالی روستایی که کلا روستا را رها کرده و نزدیک 25 سال است که رفته است ، حال سئوال اصلی این است که نهایتا اراضی به چه عنوانی به بنیاد مسکن داده شده است که اهلیت تملک ندارند واگذار شود.

کرمی به اداره کل بازرسی استان، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات ماموریت داد تا اولاً بررسی کنند که اصل این واگذاری ها چگونه بوده است؟ و ثانیاً داده ها جمع آوری شود که آیا واگذاری زمین به خود اهالی این روستا صورت گیرد و نه به کسان دیگر و همچنین در خصوص کوه تراشی نیز بررسی های لازم انجام و  نتیجه بررسی ها به شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی گزارش شود تا اقدامات لازم انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟