دسته‌بندی نشده

پوشش ارتباطات 94 درصدی جاده های مواصلاتی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی مدیر کل ICT استان زنجان دسترسی به ارتباطات و برقراری پوشش تلفن همراه جاده ای را از اولویت های برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد و گفت: با توجه به کوهستانی بودن بخشی از جاده های استان و نزدیک شدن به فصل سرما در مواقع سانحه و پدیده های طبیعی، برقراری ارتباط در جاده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: پوشش جاده های اصلی و فرعی استان از لحاظ ارتباطات صوتی سیار 93.69 درصد است.

سرائی ضمن اشاره به وضع قوانین در الزام اپراتورهای همراه به تامین پوشش همراه در سطح جاده های اصلی، توسط بخش رگولاتوری وزارت ارتباطات، عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، نظارت و پایش وضعیت پوشش همراه  جاده ای، به طور مستمر و به صورت دوره ای پایش شده و نتایج بررسی ها جهت برنامه ریزی تکمیل پوشش همراه در نقاط فاقد دسترسی، به اپراتورها ارائه می شود.

وی با اشاره به طول 2314 کیلومتری  جاده های اصلی وفرعی استان گفت: هم اکنون درصد پوشش جاده های اصلی و فرعی از لحاظ ارتباطات صوتی سیار با بیشترین نرخ مربوط به اپراتور همراه اول با 93.69 درصد و بیشترین درصد پوشش جاده های اصلی و فرعی از لحاظ داده سیار مربوط به اپراتور ایرانسل با 69.01 درصد است.

حامد سرائی با تاکید بر اهمیت ویژه پوشش تلفن همراه در سطح جاده ها به خصوص در زمان وقوع سوانح، اضافه کرد: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن برخی مناطق استان به تعداد بیشتری سایت برای رفع مشکلات پوشش جاده‌های زنجان نیاز داریم و در تلاش هستیم تا با اجرای دقیق طرح‌ها و همکاری سازمان های مربوطه تمام جاده‌های اصلی این استان از امکانات کامل پوشش تلفن همراه بهره‌مند شود تا در زمان بروز حادثه مشکلی از بابت تماس با ارگانهای امدادی نداشته باشیم.

وی افزود: اپراتور همراه اول 599 کیلومتر از سطح جاده های استان را تحت پوشش اینترنت 4G قرار داده و در اپراتور ایرانسل این نرخ به 686 کیلومتر رسیده است، برخورداری از تکنولوژی نسل سوم اینترنت همراه در جاده های استان زنجان با 1380 کیلومتر به همراه اول و 1483 کیلومتر به ایرانسل تعلق دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان تصریح کرد : از 2314 کیلومتر جاده اصلی و فرعی در استان، 1962 کیلومتر تحت پوشش همراه اول قرار گرفته است و همزمان ایرانسل توانسته 1392 کیلومتر از این جاده ها را تحت پوشش خود قرار دهد.

وی در پایان گفت: در تلاشیم با برنامه ریزی های صورت گرفته بزودی تمامی جاده های مواصلاتی استان تحت پوشش 100 درصدی ارتباطات همراه قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟