دسته‌بندی نشده

گستردگی فیبر نوری در سراسر کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،«عیسی زارع‌پور» در دیداری که صبح امروز از پارک فناوری پردیس داشت گفت: ما در وزارت ارتباطات به دنبال ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی سریع در سراسر کشور هستیم برای مثال می خواهیم موضوع فیبر نوری در سراسر کشور گسترده شود.

به گفته وزیر ارتباطات در تحول دیجیتال برخی مقاومت‌ها و کارشکنی‌ها طبیعی است اما باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه ذهنیت‌ها برای شکل‌گیری فضای جدید باید تغییر پیدا کند و در لایه های میانی و مدیران ارشد، تحول لازم در زمینه اشراف بر حوزه ICT شکل بگیرد تصریح کرد: نگاه ما این است که با اتکا به ظرفیت دانشمندان ایرانی نه تنها می‌توان به خودکفایی رسید بلکه می‌توان صادر کننده هم شد و باید اعتماد به محصول و توانایی داخلی نه تنها بین مردم و مسئولان ارشد هم شکل می گیرد.

 

تحول دیجیتال نیازمند تحول ذهنیت هاست

زارع پور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بسیار شرکت‌های دانش بنیان داخلی خاطر نشان کرد: نگاه ما در این حوزه باید فرصت محور باشد و در این حوزه توجه ما بیشتر بر بومی سازی و استفاده از بخش خصوصی است. البته بخش خصوصی باید در زمینه سرعت و کیفیت کار توجه ویژه‌ای داشته باشد، به ویژه در حوزه ارتباطات که با زندگی روزمره مردم در ارتباط است، باید کمیت و کیفیت کار بسیار مورد توجه قرار گیرد.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: در حوزه امنیت سایبری نیز نیازمند تغییراتی هستیم تا مشکلات موجود برطرف شود. نیازی که می تواند با ظرفیت های داخلی برطرف شود. خوشبختانه هم اکنون نگاه ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات در حل مشکلات کشور وجود دارد و دولت اراده ویژه‌ای برای استفاده از این ظرفیت در رفع مسائل مختلف کشور دارد.

زارع پور همچنین با حضور شرکت های فعال در حوزه ICT پارک، به گفتگو با این شرکت‌ها پرداخت. در این نشست شرکت های فعال در حوزه آی سی تی به ارائه مشکلات خود در حوزه های کاریِ مختلفِ مرتبط با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداختند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزبانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس از پارک علم‌ و فناوری پردیس بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟