دسته‌بندی نشده

اقتصاد دیجیتال مکملی بر روند اقتصاد سنتی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی ضمن تشریح نرخ شد بهره وری بخش ICT ، بخش خصوصی را نقش آفرین اصلی در توسعه اقتصاد دیجیتال بر شمرد. 

وی افزود: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ رشد بهره وری اقتصاد کشور طی 3 سال گذشته 6.12 درصد بوده در حالیکه نرخ رشد بهره وری بخش ICT در همین بازه زمانی معادل 13.5 درصد بوده که می توان گفت سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی حدود 6.5 درصد است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان افزود : اقتصاد دیجیتال در برگیرنده حوزه های مختلفی است که مشتمل بر 3 لایه است.لایه اول هسته اول اقتصاد دیجیتال با محوریت ICT است که شامل ایجاد زیر ساخت های ارتباطی و اینترنتی و حمایت از تولید محصولات سخت افزاری و تولید نرم افزارهای پایه و همچنین انتشار این محصولات می باشد.

وی ادامه داد : در این حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای وظایف محوله ، توسعه زیر ساختهای ICT استانی را با جدیت پیگیری میکند و همچنین از سازمان نظام صنفی رایانه ای بعنوان تشکل صنفی فعال در این حوزه حمایت می کند.

سرائی با اشاره به اینکه بخش خصوصی، نقش آفرینان اصلی در توسعه اقتصاد دیجیتال هستند، تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تسهیلات حمایتی ویژه ای برای فعالین این حوزه در نظر گرفته است که از ویژگیهای این تسهلات میتوان به تظامین سهل الوصول با مبالغی متناسب با تنوع کسب و کارها ، نرخ کارمزد اندک و همجنین دوره استراحت برای بازپرداخت اقساط از ویژگی های آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟