دسته‌بندی نشده

اولين بوتیک هتل زنجان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند چهارشنبه 1 دی‌ماه اظهار داشت: این هتل باهدف احیای معماری اصیل بومی در تلفیق با اصول مهندسی نوین ساخته‌شده است که در تمامی دنیا با اجرای چنین پروژه‌هایی سعی می‌کنند بافت‌های ارزشمند فرهنگی و تاریخی خود را حفظ کنند و جاذبه‌های فرهنگی ایجاد کنند. قطعاً این هتل می‌تواند برای گردشگرانی که به زنجان می‌آیند جذاب باشد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: بوتیک هتل زنجان که نتیجه تلفیقی خلاقانه از علم و هنر است، با مساحت 600 مترمربع، تمام نمادهای طراحی و معماری ایرانی اسلامی را به زیبایی هرچه‌ تمام‌تر در دل خود جای‌ داده است.

ارجمند تأکید کرد: قطعاً یکی از بهترین راه‌های بازآفرینی شهری می‌تواند تبدیل ساختمان‌های تاریخی به چنین مجموعه‌هایی باشد لذا این بوتیک هتل به‌ عنوان یک الگوی خوب قلمداد می‌شود. با افتتاح این هتل برای ۱۵ نفر به‌ صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به‌ صورت غیرمستقیم اشتغال ایجادشده است.

وی بیان کرد:بنای خانه قشمی متعلق به اواخر قاجاریه است و در خیابان ضیایی واقع‌شده است که مالکان جدید این بنای قدیمی با قدمت 240 سال در طی 3 سال با میزان سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریال و باهدف احیای معماری اصیل بومی در تلفیق با اصول مهندسی نوین مرمت و احیاء شده است. بازسازی این خانه قدیمی، از خردادماه سال ۹۸ آغاز شد و در آذرماه امسال به پایان رسید.

این هتل از ۲ ماه آینده، پذیرای مسافران علاقه‌مند خواهد بود. نخستین بوتیک هتل استان زنجان، در منطقه ضیایی زنجان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟