دسته‌بندی نشده

برگزاری پویش‌های هر ایرانی یک درخت و هر شهید هزار اصله درخت در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جلسه هماهنگی نهالکاری و پویش ملی نهالکاری در سالن جلسات اداره‌کل منابع طبیعی استان زنجان با حضور نمایندگان شرکت‌های پارس‌سویچ زنجان، راشا کاسپین و شرکت سرب و روی زنجان برگزار شد.

معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در این جلسه با بیان اینکه منابع طبیعی حسب وظایف ذاتی خود، فعالیت‌های محیط زیستی و توسعه جنگل را همیشه در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: در سال‌های اخیر بالای ۵۰۰ هکتار بحث غنی‌سازی مناطق جنگلی را داشته‌ایم و در مناطق مختلف استان که پتانسیل‌های جنگلی دارد، کارهای احیاء و غنی‌سازی انجام شده و امسال نیز طبق روال گذشته براساس سقف اعتبارات انجام خواهد شد.

پیمان فقیه با بیان اینکه امسال پویش‌های مردمی “هر ایرانی یک درخت” و “هر شهید هزار اصله درخت” برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: یک حرکت همه‌جانبه از جانب مردم و کارخانجات و موسسات انجام شود که در این زمینه با تعداد زیادی از کارخانجات در این خصوص مکاتباتی انجام شده است.

رئیس اداره جنگلداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در ادامه این جلسه با بیان اینکه هر ساله بحث غنی‌سازی و توسعه جنگل در جنگل‌های استان زنجان انجام می‌شود، اظهار کرد: حدود ۷۳ هزار هکتار جنگل طبیعی در استان زنجان وجود دارد.

مجید معانی با بیان اینکه میزان سرانه جنگل در دنیا حدود ۶ هزار متر و در ایران حدود ۲ هزار متر بوده که زنجان از میانگین سرانه جهان و ایران پایین‌تر است، خاطرنشان کرد: اکنون نیازمند همکاری همه افراد و سازمان‌ها هستیم و در خصوص احیای جنگل‌ها نیز بدون یاری همشهریان امکانپذیر نیست.

فرمانده یگان حفاظت اداره ‌کل منابع طبیعی استان نیز در ادامه این جلسه، با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست از سال ۸۴ در اداره‌کل منابع طبیعی استان زنجان فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: استان زنجان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی دارد که اگر همکاری شهروندان نباشد نمی‌توانیم پیشگیری کنیم و از این نعمت خدادادی استفاده کنیم.

سرهنگ رضا مهدیون با اشاره به اینکه سامانه ۱۳۹ و شماره تماس ۱۵۰۴ به صورت شبانه روزی آماده پذیرش گزارش‌های مردمی است، خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های رخ داده به دلیل سهل‌انگاری شهروندان رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟