دسته‌بندی نشده

بهره مندی بیش از 12هزار زنجانی از آموزش های هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه 748 دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات توسط 145 مربی هلال احمر به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تعداد دوره در خصوص کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، آموزش های 22 ساعته، پایه داوطلبی و تخصصی بوده است.

موسوی یادآوری کرد: ارائه این آموزش ها در سطح شهرها و روستاها، برای کارکنان دستگاه های اجرایی، شرکت ها و کارخانجات، دانش آموزان، اعضای خانه های هلال، اعضای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان به صورت حضوری و مجازی ارائه شده است.

به گفته وی، در این مدت بیان شده، 287 دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات و آموزش های 22 ساعته برای پنج هزار و 341 نفر در سطح ادارات، شرکت ها، کارخانجات و دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 129 دوره آموزشی نیز برای یکهزار و 995 نفر از اعضای خانه های هلال استان برگزار شده که این خانه ها در سطح شهرها، روستاها، محلات و مساجد فعال است.

موسوی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده مابین هلال احمر و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان، 82 دوره برای یکهزار و 931 نفراز نیروهای بسیج سازندگی استان برگزار شد.

وی ادامه داد: علاوه بر آموزش های بیان شده، 141 دوره تخصصی برای یک هزار و 525 نیروی امدادی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان زنجان برگزار شده که این دوره ها شامل بازآموزی، پیش بیمارستانی، اسکان اضطراری، حمایت روانی، جست و جو نجات در جاده و تغذیه می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای اعضای جوانان و داوطلبانی که عضو هلال احمر می شوند علاوه بر ارائه آموزش های آمادگی در برابر مخاطرات و 22 ساعته، پایه داوطلبی نیز ارائه می شود که از ابتدای سال جاری برای 906 نفر از اعضا 52 دوره برگزار شده است.

موسوی اظهار داشت: همه این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان انجام و برای همه این فراگیران در این دوره های آموزشی گواهینامه صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید آموزش ها را جدی بگیرند، تاکید کرد: شهروندان علاقه‌مند به فراگیری آموزش های هلال احمر با مراجعه به شعب هلال احمر در سطح استان زنجان، ثبت نام خود را قطعی کنند تا نسبت به ارائه آموزش مقدماتی برای آنها برنامه ریزی شود و حتی افراد می توانند دوره های تخصصی را نیز سپری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟