دسته‌بندی نشده

بیش از7هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری در پانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از صنوف استان به صورت استیجاری فعالیت می کنند ، بالا بودن اجاره بهای این واحدها زمینه گرانفروشی برخی صنوف را فراهم می کند.

وی افزود: هم اکنون در استان بیش از 7 هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب وجود دارد که بخش عمده این واحدها به صورت استیجاری هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: بیش از 95 درصد صنوف فاقد پروانه کسب استان و نیز افراد متقاضی تغییر مکان در پروانه کسب دارای محل استیجاری هستند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یادآور شد: هم اکنون اجاره بهای اماکن صنفی در برخی نقاط زنجان بیش از سایر استان هاست و این امر نباید باعث شود بخشی از هزینه ها از جیب مردم تامین شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به افزایش فروش اینترنتی در صنوف استان عنوان کرد: میزان فروش غیرحضوری و الکترونیکی پیش از شیوع کرونا در استان حدود 4 درصد بود که این میزان هم اکنون به 17 درصد رسیده است.

شایان ذکر است در پایان این جلسه مصوبه کشوری واگذاری امور غله و خدمات بازرگانی و نظارت بر توزیع آرد و نان و نیز انتقال دبیرخانه گندم ، آرد و نان به سازمان جهاد کشاورزی مطرح و مصوب گردید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟