دسته‌بندی نشده

حوزه بهداشت خط مقدم مواجهه با اپیدمی و سوانح محسوب می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر حسن بختیاری در آیین معارفه خود به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان این که تقدیر از صاحبان قبلی مناصب رسم ادب محسوب می‌شود، اظهار کرد: باید از شهدا که با نثار جان خود زمینه را برای کار و فعالیت فراهم کردند و همچنین امام شهدا درود و سلام فرستاده و تقدیر شود.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات دکتر قزلباش طی چند سال گذشته و آرزوی موفقیت برای ایشان اظهار کرد: باتوجه به اینکه دانشگاه جزء دستگاه‌هایی‌ست که با داشتن حوزه‌های متعددی ازجمله بهداشت، درمان، پژوهش و آموزش، فرهنگی و دانشجویی و غذاودارو؛ مشکلات و مسائل خاص خود را دارد که از نظر گستردگی و تنوع خدمات در صدر بوده گفت: موضوع کرونا هم مزید بر علت شد و زحمات را افزون کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه مشوقش برای قبول مسؤولیت کمک به تعالی و ارتقای امور بهداشت و درمان استان بوده است، افزود: این حوزه مشکلات خود را دارد و قبول مسؤولیت در این حوزه شبیه دوی امدادی است که هر کس بر اساس ظرفیت خود آن را طی می‌کند و مهم این است که صادقانه و خالصانه عمل کرده و خداوند هم بر اساس شایستگی افراد اجر عطا خواهد کرد.

بختیاری با بیان اینکه سعی می‌کند امور را سامان داده و از افراد توانمند در امور استفاده کند، تصریح کرد: رفاه کارکنان و دانشجویان در این دوره مدنظر خواهد بود و برای ارتقای همه جانبه دانشگاه هم تلاش خواهد شد که جز با همراهی دانشجویان و اساتید میسر نیست.

این مقام مسئول حرکت به سمت دانشگاه‌های سطح بالا را از اهداف مدیریتی خود برای دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برشمرد و گفت: مسئله محور و کاربردی کردن پژوهش‌ها که ناظر بر مشکلات جامعه باشد از دیگر اهداف محسوب می‌شود و سعی می‌کنیم پژوهش‌ها به سمت حل مشکلات هدایت شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه حوزه بهداشت خط مقدم مواجهه با اپیدمی و سوانح محسوب می‌شود، ادامه داد: اگر به امور بهداشتی پرداخته نشود همه امور کشور جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و برعکس آن هم اگر حوزه بهداشت توجه کافی انجام شود، حوزه درمان ساده‌تر و کم هزینه‌تر اداره شده و کار در امور درمان هم ساده‌تر پیش خواهد رفت.

وی به پیشرفت‌های کشور در امور مختلف از جمله نانوپزشکی، لیزر، موشکی، دفاعی و غیر دفاعی اشاره و تاکید کرد: یادمان باشد انقلاب ما یک شاخصه‌ فرهنگی هم داشت که باید به آن توجه شود، کما اینکه مادر ما در امور مربوط به کنترل کرونا خوب عمل کردیم اما یادمان باشد چین هم این امور را مدیریت و حتی زودتر از ما کنترل کرد پس باید به امور فرهنگی هم توجه شود.

بختیاری تاکید کرد: در امور مدیریتی به فرهنگ باید به عنوان یک هویت توجه شود چرا که هر کاری بر اساس شاخصه‌هایی انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟