دسته‌بندی نشده

خانه‌های امن،پناهگاه کودکان بی سرپرست و زنان آسیب دیده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی در جلسه شورای معاونین با اعلام حضور ۴۹کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی اظهار داشت :۲۶۶ کودک بصورت امداد بگیر در خانواده تحت حمایت بهزیستی هستند و از ابتدای سال تاکنون ۵۸بازدید از مراکز نگهداری کودکان جهت بررسی روند نگهداری، آموزش و …صورت گرفته است .

مدیرکل بهزیستی استان زنجان هدف اورژانس اجتماعی را کنترل و کاهش بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی و در دسترس قرار دادن خدمات عنوان نمود و افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲هزار تماس با خط ۱۲۳ اورژانس خدمات اجتماعی گرفته شده است.

وی از ۷۱۹ مداخله در بحران از ابتدای سال تاکنون خبر داد و تاکید کرد: رتبه بندی بهزیستی در زمینه کودک آزاری و همسر آزاری با تعداد مراجعه به اورژانس اجتماعی اعلام می شود.

وی خانه امن را یکی از بهترین خدمات بهزیستی در زمینه کاهش آسیب به زنان در معرض خشونت عنوان نمود و خاطر نشان کرد :بهزیستی به استناد اصل دهم،  ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی و به منظور مواجهه صحیح با افراد در معرض آسیب یا آسیب‌دیده اجتماعی و فراهم کردن زمینه ادامه زندگی سالم در جامعه و طبق سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مبنی بر تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن، راه‌اندازی اسکان موقت را در دستور کار خود قرار داده که اکنون با نگاهی جامع‌نگر و تخصصی به عنوان خانه‌های امن به زنان خشونت دیده و در معرض خشونت ارائه خدمت می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی تصریح کرد: خانه امن مختص حمایت از زنان و دختران خشونت دیده بوده و درصورت وجود فرزندان برای زنان متاهل خشونت دیده، حمایت های لازم با رعایت اصول مندرج در دستورالعمل ها شامل حال آن ها نیز می شود.

محمدی افزود: دختران و زنانی که مورد آزار و خشونت‌های جسمی، جنسی، روانی و عاطفی قرار می‌گیرند، پس از مراجعه به اورژانس اجتماعی و با دستور قضایی به این مرکز منتقل می‌شوند.

وی تصریح کرد:خانه امن بهزیستی از ابتدای سال ۵۵ زن خشونت دیده یا در معرض خشونت را پناه داده است .

این مقام مسئول خشونت جسمی، جنسی، روانی و کلامی، محدودیت و محرومیت را از مصادیق خشونت معرفی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟