دسته‌بندی نشده

در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات سفر ریاست جمهوری بهره مند شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین گفتگوی زنده خود با مردم در صفحه فضای مجازی خود ضمن تشریح دستاوردها و مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت به استان زنجان،  توضیح داد: پیش از انجام این سفر با جلسات چانه زنی فشرده و سنگین در تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و معاونین ایشان، فضای اجتماعی و سیاسی استان زنجان و نیازمندهای این استان در حوزه های مختلف به همراه اولویت ها و پروژه های مهم بررسی و با تاکید بر اتمام طرح های نیمه تمام، همه موارد برای تصویب نهایی آماده شد.

وی با اشاره به اینکه مواردی هم حین سفر تعیین شد، ادامه داد: این هفته با امضای رئیس جمهوری، توافقات انجام شده و اقدامات در تهران نهایی می شود تا از این پس فعالیت های استان شتاب بیشتری گیرد.

استاندار زنجان افزود: از طریق سامانه اطلاع رسانی در طول این سفر بالغ بر 50 هزار درخواست مردمی دریافت و واصل شده و پیش بینی می شود برخی از فرایندها و مطالبات مردم که نیازمند انجام فرایند قضائی و یا تخصیص بودجه است تا سال آینده عملیاتی شود.

مقام عالی استان در خصوص طرح های مصوب و اعتبارات تخصیص یافته به استان زنجان گفت: برای 90 توافق انجام شده 4 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که طی دو سال آینده تخصیص خواهد یافت و علاوه بر این،  5 هزار و 500 میلیارد تومان نیز اعتبار برای رشد و تکمیل پروژه های سرمایه گذاری استان نیاز هست تا منجر به راه اندازی و اشتغالزایی شود.

 

وی مخاطره اول استان را مسئله آب دانست که باید امسال تدبیر لازم برای آنها اندیشیده شود و تصریح داشت: از محل ماده قانونی 56 که بانکها با تعهد دولت پشتیبانی مالی پروژه را انجام می دهند، برای تکمیل سد مراش 277 میلیارد تومان و برای سد بلوبین 183 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که بتوان آنها را طی دو سال آینده بطور کامل دریافت نمود و آنها را به حد آبگیری رساند.

استاندار زنجان افزود: برای آبرسانی به دندی و روستاهای اطراف آن 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا نیمه سال آینده اجرا خواهند شد.

وی در ادامه اعلام کرد: برای تامین مطالبات سطوح معیشتی نیز رقم چشمگیر 150 میلیارد تومان اخذ می شود که با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به پروژه های لازم تخصیص خواهد یافت.

افشارچی همچنین در حوزه راه از تعیین تخصیص اعتبار 800 میلیارد تومانی برای تکمیل قطعه آخر پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین خبر داد و گفت: با رایزنی های انجام شده در تلاش برای رفع مشکل اجتماعی این طرح در تاکستان هستیم و نیز 350 میلیارد تومان نیز توافق برای تکمیل قطعات باقیمانده از باند دوم راه کبودرآهنگ انجام شده است.

استاندار زنجان با اعلام این مطلب که برای تکمیل مسیر اصلی منجیل به سه راهی طارم نیز 125 میلیارد تومان و بالغ بر 50 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز زنجان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت حوزه خدمات و با عنایت به اینکه بخشی از هدف ما افزایش سهم حوزه خدمات در تولید ناخالص ملی است، لذا برای دستیابی به این هدف 150 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان طی دو سال آتی پیش بینی شد و تخصیص خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان، در راستای تکمیل و راه اندازی کلینیک شهرستان های ابهر و خرمدره 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و 30 میلیارد تومان نیز از سوی وزارت بهداشت تخصیص خواهد یافت. برای تکمیل مرکز تشخیص و درمان روانپزشکی خیرساز حاج رجبعلی مقدم 50 میلیارد تومان و نیز 40 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان خیرساز 147 تخت خوابی ولیعصر(عج) زنجان در نظر گرفته شد.

با اعلام استاندار زنجان در این گفتگوی زنده: برای تکمیل پروژه های در دست اجرای گازرسانی به 38 روستای استان 104 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که امیدواریم در اسرع وقت به نتیجه برسد.

مدیرعالی اجرایی استان ادامه داد: برای پروژه های حوزه عمران شهری 50 میلیارد تومان و برای تکمیل سامانه های نوین آبیاری در بخش کشاورزی هم 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی و در راستای تکمیل طرح های آبخیزداری و آبخوانداری سطح استان 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا بتواند با ارتقاء بهره وری این حوزه از دغدغه کمبود آب استان بکاهد.

به گفته استاندار زنجان؛ مقادیری هم به ارائه تسهیلات قرض الحسنه و تامین جهیزیه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده که پس از ابلاغ و تخصیص، به دست متقاضیان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با تمام انرژی در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند و در روزهای آینده نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده بر اساس بودجه تخصیصی به استان و تغییرات آن به مردم استان ارائه خواهم نمود تا مردم از نزدیک در جریان روند برنامه ها قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا