دسته‌بندی نشده

رشد 400 درصدی زنجان از صادرات محصولات معدنی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: در این مدت یک میلیون دلار صادرات مواد معدنی از استان صورت گرفته است که این میزان در 7 ماهه سال 99 بالغ بر 262 هزار دلار بوده است.

وی تصریح کرد: ارزش وزنی صادرات صورت گرفته در 7 ماهه سال جاری 18 هزار تن می باشد که این میزان در مدت مشابه سال قبل 5 هزار تن بوده است و این امر حاکی از رشد 280 درصدی صادرات به لحاظ وزنی محصولات معدنی استان است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوشبختانه در این مدت شاهد رشد سایر بخش ها در امر صادرات بودیم عنوان کرد: در بخش صنعت نیز این افزایش را شاهد بودیم به طوریکه صادرات تولیدات صنعتی استان از 124 میلیون دلار در سال گذشته به 262 میلیون دلار در سال جاری رسیده است که شاهد رشد 111 درصدی در این حوزه بودیم.

فغفوری افزود: ارزش وزنی صادرات محصولات صنعتی استان نیز نسبت به 7 ماهه سال گذشته 125 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: صادرات فرش نیز در این مدت افزایش یافته است و از رشد صد درصدی برخوردار بوده است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان ساخت: به طور کلی صادرات استان در 7 ماهه امسال 272 میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 111 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: 174 هزار تن صادرات از استان در این مدت صورت گرفته است که این میزان در 7 ماهه سال 99 بالغ بر 75 هزار تن بوده و این امر حاکی از رشد 133 درصدی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟