دسته‌بندی نشده

زنجان در مقاوم سازی مسکن های روستایی جزو استان های پیشرو کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری بیش از دو هزار خانوار از تسهیلات 100 میلیون تومانی طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان بهره مند شدند.

وی ادامه داد: از مجموع 4230 فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی از محل اعتبارت سال 1400، 2 هزار فقره تسهیلات یعنی معادل 47 درصد در بانک ها انعقاد قرارداد شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد 5درصد تاسقف100 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، این نهاد در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها نقش تاثیرگذار و مهمی بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی می باشد.

خواجه ای تصریح کرد: در سطح استان زنجان، 92 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز 51 هزار واحد مسکونی روستایی برابر با 55 درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است که با ترویج فرهنگ مقاوم سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی ، این میزان افزایش می یابد.

وی گفت: زنجان از حیث مقاوم سازی مسکن های روستایی جزو استان های پیشرو کشور محسوب می شود به طوری که در این زمینه از متوسط کشوری بالاتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟