دسته‌بندی نشده

سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای راه‌های استان زنجان هزینه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عبدالحسین علی‌اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شد،با اشاره به اینکه ۲.۷ دهم راه‌های کشور در استان زنجان واقع شده است ؛اظهار داشت: در حال حاضر با کمبود بزرگراه در استان زنجان مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای راه‌های استان زنجان هزینه می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر ارزش راه‌های استان زنجان ۲۸ هزار میلیارد تومان است اما اعتبارات مناسبی به توسعه، تعمیر و تجهیز راه‌ها اختصاص نمی‌یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه ۵۰ هزار تن آسفالت در محورهای استان پخش و بخش‌های آسیب دیده لکه‌گیری شده است، افزود: محورهای استان ۲۸ راهدارخانه ثابت و سه راهدارخانه سیار دارد.

علی‌اکبری از خط‌کشی ۲ هزار و ۵۰ کیلومتر از محورهای استان و همچنین تعمیر نصب ۱۷ کیلومتر گاردریل خبر داد و گفت: طی یک سال گذشته ۸۹۰ متر مربع تابلو اطلاعاتی هم در محورهای استان تهیه و نصب شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل استان زنجان ۲۵۲ دستگاه انواع ماشین آلات در اختیار دارد، تصریح کرد: این اداره کل در صورت نیاز از ماشین‌‌آلات بخش خصوصی هم برای پاکسازی و رفع موانع استفاده می‌کند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد تصادفات در آزادراهها اتفاق می افتد گفت: چون سرعت در آزادراهها بالا است راننده بیشتر دچار خواب آلودگی شده و تصادفات زیاد است.

وی یاد آور شد: فرهنگ سازی و احترام به قانون در کاهش تصادفات و کشته ها نقش اساسی دارد. به لحاظ سرعت پایین در جاده زنجان – طارم که پر پیچ و خم ترین راه است آمار تصادفات و کشته ها بسیار کم است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۲۵ مجتمع خدماتی و رفاهی در جاده های استان در حال بهره برداری است گفت: ۲۱ مجتمع درحال ساخت ، برای ۴ مورد موافقت اصولی صادر شده است.

علی اکبری با بیان اینکه ۱۱۰ نقطه پرحادثه در سال ۹۶ شناسایی شده بود که ۱۱ نقطه پرحادثه در حال حاضر دارای بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی هستند،خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۷ نقطه جدید شناسایی شده است که بر اساس اولویت در سال آینده رفع مشکل شده و نقطه حادثه خیز دانشگاه زنجان نیز با اعتبار۲۶ میلیارد تومان در دست مناقصه است که از سال آینده این پروژه آغاز می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به احداث و بازگشایی ۸۹ راه روستایی استان زنجان، گفت: ۱۲ کیلومتر هم راه روستایی امسال آسفالت شده است و در حال حاضر ۹۶ درصد راه‌های روستایی آسفالت هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه عادی شدن ترددها در محورهای استان زنجان، آمار تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای هم افزایش یافته است، تصریح کرد: این آمار سال گذشته تحت تاثیر کاهش ترددها قرار گرفته بود.

وی میزان کالای جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل استان زنجان را ۹.۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این آمار در طی هشت ماه گذشته از سال جاری ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است.

علی‌اکبری تعداد مسافران جابه‌جا شده توسط حمل و نقل عمومی استان زنجان را ۵۹۹ هزار و ۱۸۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد مسافر توسط یک هزار و ۷۱۰ راننده و با استفاده از ۹۲۰ دستگاه ناوگان جابه‌جا شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای استان زنجان از نصب ۷۸ دستگاه تردد شمار در راه‌های استان زنجان خبر داد و افزود: ۳۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری نیز در راه‌های استان نصب شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟