دسته‌بندی نشده

شمار خانه هلال استان زنجان به 208 باب رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از 208 باب خانه هلال 125 مرکز در روستاها و 83 خانه نیز در سطح شهرهای استان زنجان فعال است.

به گفته وی، روستاهایی با بیش از ۲۰۰ خانوار در اولویت راه اندازی خانه های هلال است که تاکنون 129 دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، همگانی خانه های هلال برای نفر یکهزار و 995 نفر برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این آموزش ها با رعایت همه پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا برگزار می شود.

موسوی تاکید کرد: هرچه میزان تجهیزات و نیروهای امدادی در سطح استان گسترش یابد در ساعت های اولیه حوادث امدادرسانی به نحو درست و اصولی انجام شده و منجر به کاهش آسیب ها و خسارت های جانی و مالی برای هموطنان می شود.

وی یادآوری کرد: سه هزار و 70 نفر عضو خانه های هلال در سطح استان زنجان هستند که از این تعداد یکهزار و 632 نفر داوطلب و یکهزار و 438 نفر دیگر نیز از جوانان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: افزایش تاب آوری جوامع شهری، روستایی و محلات، استفاده از ظرفیت محلات و روستاها برای تسریع در پاسخگویی به حوادث و سوانح و بالابردن توان خودامدادی مردم در مقابله با حوادث، ساماندهی، جذب، آموزش و مدیریت نیروهای داوطلب در حوادث و سوانح از اهداف راه اندازی خانه های هلال است.

موسوی افزود: تربیت تیم های امدادی جامعه محور و داوطلب در جوامع محلی با رویکرد تربیت نیروهای پاسخگوی اولیه در ساعات آغازین حوادث، مکان یابی و جانمایی فضاهای مناسب برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان در حوادث و سوانح و بهره گیری از ظرفیت خانه های هلال برای مدیریت و هدایت کمک های مردمی در حوادث و سوانح از دیگر اهداف تاسیس خانه های هلال در استان زنجان می باشد.

وی اضافه کرد: در روزهای گذشته خانه های هلال کتابخانه عمومی کوثر در شهرستان خرم دره و خانه هلال حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) در شهرستان خدابنده با حضور مسئولان افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟