دسته‌بندی نشده

فروشگاه اینترنتی باسلام مورد حمله سایبری قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،برخی از مدیران باسلام با انتشار توییتی اعلام کردند حساب کاربری تعدادی از غرفه‌دارهای باسلام مورد حمله هکری قرار گرفته است. به گفته آن‌ها مسیرهای آسیب‌پذیری بسته شده و در حال بازگرداندن‌ پلتفرم به‌ وضعیت پایدار هستند.

پیگیری‌های حاکی از آن است که صبح دوشنبه تعدادی از غرفه‌های فروشندگان باسلام مورد حمله سایبری قرار گرفته و به دست هکر یا هکرها افتاده است. هنوز انگیزه هکر مشخص نیست.

براساس شنیده‌ها، تعداد غرفه‌هایی که به دست هکرها افتاده است محدود بوده و در صفحه این غرفه‌ها متن‌هایی اعتراضی نسبت به عملکرد این وبسایت، نحوه امنیت آن و مبالغ کمیسیون به نمایش درآمده است.

به نظر می‌رسد این حمله توسط یکی از کاربران ناراضی انجام شده است چرا که درخواست نمایش داده شده، پیرامون عملکرد باسلام بوده است.

 

همچنین دیگر شنیده‌های دیجیاتو حاکی از آن است که تیم باسلام در حال بررسی این موضوع بوده و اطلاعات تکمیلی را منتشر خواهند کرد. به نظر می‌رسد اطلاعاتی که هکر به آن دسترسی پیدا کرده چیزی اضافه بر مشخصات صاحبان غرفه‌ها نیست گرچه نمی‌توان این موضوع را به صورت صد در صدی تایید کرد.

لازم به ذکر است باسلام یک بازار آنلاین بوده و هر تولید کننده‌ای فروشگاه شخصی خود را داشته که به آن غرفه می‌گویند و محصولاتش اعم از خوردنی‌جات، صنایع دستی، پوشاک و … را مستقیما به خریدار عرضه می‌کند.

پس از هر خرید، باسلام هزینه پرداخت شده را به امانت نزد خود نگه می‌دارد و پس از تحویل محصول به مشتری وجه به حساب فروشنده واریز می‌شود.

گفتنی است این اتفاق اولین حمله هکری به استارتاپ‌ها نبوده و احتمالا آخرین آن نیز نخواهد بود. همچنین در سال 1400 شاهد حملات سایبری گسترده به بخش‌های دولتی و خصوصی مانند سامانه سوخت و وبسایت هواپیمایی ماهان بوده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟