دسته‌بندی نشده

مصرف بنزین در زنجان13درصد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی، اظهار داشت: جلسات کار گروه تجزیه و تحلیل مصرف فرآورده‌های نفتی به صورت منظم و ماهانه برای بررسی علل افزایش یا کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در استان برگزار و بر اساس آمارهای بدست آمده از فعالیت بخش‌های مختلف حمل و نقل، صنایع، کشاورزی و… برنامه‌ریزی‌های مدون تأمین و توزیع سوخت انجام می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس در جلسه هشتم مقدار مصرف آبان ماه و 8 ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بررسی و تصمیمات لازم در راستای راهبری هوشمندانه تأمین و توزیع سوخت استان در ماه‌های آتی اتخاذ شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان از افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی در استان خبر داد و گفت: در هشت ماهه سال جاری بنزین 13 درصد افزایش، نفتگاز 3 درصد افزایش، گاز طبیعی 6 درصد افزایش، نفت سفید 34 درصد کاهش، گاز مایع 10 درصد کاهش و نفت کوره 6 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به وظیفه ذاتی و اصلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، تأمین و توزیع سوخت مورد نیاز مصرف کنندگان در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، حمل و نقل و اصناف، گفت: با مطالعه، آگاهی و رعایت قوانین و آیین‌نامه‌های صادره، افزون بر اقدامات صورت گرفته در زمینه جلوگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی قدم برداشته شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در ادامه افزود: بازیابی فعالیت‌های گروه‌های گشت مشترک با نیروهای ثابت، آموزش دیده و کارآمد از سازمان‌های متولی نیز پیگیری شود.

حبیبی در ادامه از اعلام سهمیه فوق‌العاده نفت سفید روستایی در منطقه زنجان خبر داد و گفت مرحله جدید سهمیه نفت سفید خانوارهای شهری و روستایی فاقد گاز طبیعی از تاریخ  یکم دی ماه در کارت‌های بانکی سرپرستان خانوار شارژ شد.

وی افزود: در این مرحله سهمیه خانوارهای یک تا چهار نفره 300 لیتر و خانوارهای پنج نفره و بیشتر 400 لیتر بوده و مهلت اعتبار آن یک ماهه و تا پایان دی ماه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟