دسته‌بندی نشده

معرفی پنجاه اثر صنایع‌‎دستی زنجان برای دریافت نشان ملی ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند،  امروز ۲ دی ۱۴۰۰ با اعلام این خبر اظهار کرد:دو جلسه داوری نشان ملی صنایع‌دستی با حضور داوران استانی برگزار شد که در میان پنجاه اثر صنایع‌دستی هنرمندان که در این مرحله امتیاز کافی را کسب کردند انتخاب و برای داوری نهایی به استان قزوین ارسال خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود:در این دوره از داوری نشان ملی به میزبانی استان، شاهد آثار قابل‌توجه و مرغوبی از هنرمندان زنجانی بودیم. معیارهای ارزیابی آثار در این محصولات شامل مرغوبیت، اصالت، نوآوری، قابلیت بازاریابی و عرضه در بازار است.

ارجمند با بیان اینکه در این داوری از آثار ارائه‌شده صنایع‌دستی پنجاه اثر به مرحله ملی معرفی شدند، یادآور شد: آثاری که برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا داوری شدند شامل رشته‌های ملیله‌کاری، چاقوسازی، مسگری، زيورآلات سنتي، قلم‌زنی، چاروق دوزی، گیوه‌دوزی، ابزارآلات چوب، ساز سنتی هستند.

وی با توجه به حضور پررنگ صنعتگران زنجانی در این دوره گفت: تعداد هنرمندان استان در هر دوره از نشان ملی نشان‌دهنده عزم جدی هنرمندان و مدیران شهرستان‌ها برای ارتقاء و رشد هر چه بیشتر حوزه صنایع‌دستی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟