دسته‌بندی نشده

همکاری های تجاری زنجان و بلاروس گسترش می یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف تولیدی و صادراتی، اظهار کرد: فعالان اقتصادی در استان از توانمندی خوبی برای صادرات در زمینه‌های گوناگون برخوردار هستند، در همین راستا معرفی شرکت‌های تولیدی و صادراتی استان زنجان و شهر برست بلاروس به یکدیگر و همکاری در این بخش می‌تواند مثمرثمر و از نخستین موارد همکاری دو اتاق باشد.

علی یگانه‌فرد با بیان اینکه پس از آشنایی با شرکت‌ها و فعالان اقتصادی طرفین و شناخت از توانمندی‌های دو طرف می‌توان نسبت به اعزام هیات‌های تجاری و پذیرشی از دو طرف برای عقد قراردادهای کاری برنامه‌ریزی داشت، تصریح کرد: همچنین حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی دو طرف نیز می‌تواند از دیگر زمینه‌های گسترش  همکاری تجاری باشد.

وی با بیان اینکه استان زنجان در تولید و صادرات، ماهیان سردابی، بوقلمون، لبنیات، میوه و مواد غذایی و … دارای ظرفیت است، ابراز کرد: پوشاک، پارچه و کفش نیز می‌تواند از زمینه‌های همکاری دو طرف قلمداد شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر آماده‌سازی اطلاعات تجاری و زمینه‌های همکاری دو طرف در نزدیک‌ترین زمان ممکن، گفت: با توجه به اینکه پوشاک و کشاورزی از علاقه‌مندی‌ها و ظرفیت‌های مشترک شهر برست و استان زنجان است، می‌توان در این زمینه اقدام و فعالان را به یکدیگر متصل کرد.

وی با تاکید بر اینکه عملیاتی کردن نتایج جلسات و همکاری‌های تجاری به صورت جدی در اتاق بازرگانی زنجان دنبال می‌شود، ابراز کرد: برنامه‌ریزی برای حضور در همایش سالانه استان برست بلاروس در اتاق بازرگانی زنجان برنامه‌ریزی و دنبال می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به نقش مهم سفارت و کنسولگری‌ها در توسعه روابط تجاری بین استان‌ها و کشور ایران با طرف‌های خارجی، اظهار کرد: انتظار داریم تا سفارت ایران در مینسک بلاروس در این زمینه هرچه بیشتر زمینه همکاری بین دو طرف را فراهم کند.

خادم رایزن بازرگانی سفارت ایران در بلاروس نیز از آمادگی همکاری سفارت برای گسترش روابط تجاری بین استان زنجان و شهر برست بلاروس خبر داد و گفت: برنامه همکاری و آمادگی پذیرش هیات تجاری از استان زنجان به بلاروس از سوی سفارت دنبال خواهد شد.

در ادامه این جلسه النا پیونیک نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع شهر برست بلاروس نیز با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی این شهر در بخش‌هایی از جمله مواد غذایی، لبنیات، پرورش دام و طیور، تولید شیر، غلات، مواد غذایی کودکان، گردشگری، کاشی و سرامیک و حوزه تولیدات لوازم خانگی و … اظهار کرد: این شهر دارای ۳۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و جمعیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری و هم مرز با لهستان و اوکراین است که به همین دلیل در کریدور حمل و نقل و راه‌های دسترسی مطلوبی با امکاناتی همچون فرودگاه قرار دارد.

وی با استقبال از پیشنهاد اتاق بازرگانی زنجان برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک در شهرهای طرفین، گفت: شهر برست با ۱۳۰ کشور دنیا روابط تجاری دارد و فعالان اقتصادی ۳۲ کشور با ۵۲۰ میلیون دلار حجم سرمایه‌گذاری در این شهر حضور دارند.

پیونیک با اشاره به منطقه آزاد تجاری شهر برست بلاروس، از اعطای معافیت‌های مالیاتی، گمرکی و تجاری و … به فعالان اقتصادی و مشوق‌های دیگر فعالان اقتصادی در این منطقه خبر داد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع برست بلاروس با بیان اینکه همایش سالانه تجاری شهر برست هر ساله برگزار می‌شود، ادامه داد: در همین راستا از اتاق بازرگانی زنجان و فعالان اقتصادی این استان برای حضور در این همایش برای آشنایی هر چه بیشتر طرفین و گسترش همکاری‌ها در روابط تجاری دعوت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟