دسته‌بندی نشده

هیچ دستگاهی به اندازه بهداشت و درمان با مردم به صورت مستقیم درگیر نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان که در مرکز همایش­های بین المللی روزبه برگزار شد، با اشاره به دوره سخت کرونا اظهار داشت: دو سال سخت کرونا حتما قابل حساب در درگاه خداوند متعال است.

وی با تبریک به دکتر حسن بختیاری در مسئولیت سنگین ریاست دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: دو نکته را خدمت دکتر بختیاری متذکر می­شوم اول اینکه یک هدف‌گذاری برای فعالیت­های خودتان داشته باشید و یک ارزیابی، آن هم ترجیحاً به لحاظ کمی، نمودی از آخرین وضعیت بهداشت و درمان استان باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه بیشتر از سیستم درمانی بیمارستانی، سیستم بهداشت و درمان داخل شهر و استان نیاز به ارتقاء و بازنگری دارد تصریح کرد: برخی اوقات مجبور هستیم برای ادامه درمان بیماری، با وجود اینکه امکانات مورد نظر در زنجان هست، به تهران برویم و لذا باید سعی کنیم در کل استان، هدف‌گذاری کمی برای همه کارهایمان داشته باشیم که درحال تدوین این هدف‌گذاری هستیم.

وی با تاکید براینکه در حوزه بهداشت و درمان این هدف باید قطعاً انجام شود و توجه به این نکته بسیار مهم است ادامه داد: ما در استان حرکت حضرتعالی را رصد می­کنیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم که به اهداف خود برسید.

افشارچی با بیان اینکه یادمان نرود هیچ دستگاهی به اندازه بهداشت و درمان با مردم به صورت مستقیم درگیر نیست و این مسئولیت‌ها را دو چندان می‌کند گفت: مسئله دیگر که آن را خاص‌تر می‌­کند این است که مراجعین مراکز درمانی اکثراً مستأصل هستند و به خاطر گرفتاری‌ و دردی که دارند به شما مراجعه می‌کنند و لذا، ما نباید به درد آنها، کوتاهی در رسیدگی را هم اضافه کنیم و باید با سرویس‌دهی­ خوب، در جهت توسعه بهداشت و درمان حرکت کنیم.

استاندار زنجان یادآور شد: نکته دوم این است در مجموعه­ای که به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های دولتی چه به لحاظ تعداد کارکنان، چه بودجه و چه به لحاظ گستردگی سرویس، مدیریت خواهید کرد، داشتن سعه صدر نکته خیلی مهمی است.

مقام عالی استان  اظهار داشت: نکته خیلی مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که ما به اندازه کافی از رفتن حیدری­ها و آمدن نعمتی­ها و برعکس در جمهوری اسلامی ضربه دیدیم. خواهش می­کنم برای یک بار هم شده در استان خودمان کاری انجام دهیم که این اتفاق نیفتد.

وی با تاکید براینکه باید یک شاخص را مد نظر قرار دهیم ادامه داد: آرامش ما زمانی حاصل خواهد شد که وقتی کاری می­کنیم، تصمیمی می‌گیریم و کسی را جابجا می‌کنیم، حواس‌مان باشد که ظلم به کسی نشود و قطعاً به این صورت خواهد بود و امیدوارم در این مسیر حرکت کنیم.

استاندار زنجان اظهار امیدواری کرد: با توکل بر خدا، با انرژی مضاعف، مشاوره با تمامی دانشمندانی که در اینجا حضور دارند و با بهره‌گیری از تمام انرژی مجموعه در چند سال آینده، حرکتی را رقم بزنیم که نسبت به گذشته سرعت‌مان را بیشتر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟