دسته‌بندی نشده

وجود ۱۹ دستگاه شتاب نگار زلزله از نسل قدیم در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،صمد هاشملو ،با بیان اینکه آموزش باید از مسائل دارای اولویت باشد، اظهار داشت: تا زمانی که به مقوله آموزش پرداخته نشود خروجی مناسبی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه آموزش مدیران، معاونان، کارکنان و اقشار مختلف جامعه باید دسته بندی شود، تصریح کرد: موضوعات مشخص شده و اطلاعات بر اساس توان و جایگاه افراد به صورت ساده بیان شود تا تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه طی هفته جاری دوره آموزشی «طراحی اسکان اضطراری و موقت در بحران» با همکاری معاونت توسعه و منابع انسانی راه و شهرسازی زنجان با حضور مطلوب و گسترده همکاران فنی و مهندسی برگزار شد، گفت: این دوره از سال گذشته شروع شده است.

هاشملو با بیان اینکه نقش ( GIS) در مدیریت بحران عملیاتی شده است، بیان داشت: همچنین دوره ارزیابی و آسیب پذیری سکونت گاه‌های شهری در برابر زلزله هم برگزار شده است و این دوره همچنان تداوم دارد چرا که برخی از مسئولین جدید در استان با این دوره‌ها آشنا نیستند و با فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی هماهنگی اولیه در حال انجام بوده که اگر تمایلی داشته باشند این آموزش‌ها به صورت رایگان اجرا شود و بعد از عملیاتی شدن این آموزش‌ها، پیگیر بحث‌های دیگری نیز خواهیم بود.

وی از همکاری فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، مدیریت بحران، شوراهای اسلامی و راه و شهرسازی استان در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی قدردانی کرد.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل راه و شهرسازی زنجان گفت؛ دستگاه‌های شتاب نگار در استان زنجان در حد نرمال نصب و اطلاعات توسط مرکز تحقیقات مطالعات راه مسکن راه و شهرسازی رصد می‌شود.

هاشملو از وجود ۱۹ دستگاه شتاب نگار زلزله از نسل قدیم در استان زنجان خبر داد و ابراز کرد: ۶ مورد دستگاه شتاب نگار زلزله جدید اخیراً اضافه شده و مکان یابی۷ دستگاه شتاب نگار زلزله هم امسال انجام شده و شرط آن احداث فونداسیون مناسب و فنی توسط دستگاه‌های ذیربط است تا بتوانیم شتاب‌نگار را از مرکز تحقیقات راه و شهرسازی استان دریافت کرده و از ظرفیت ایجاد شده استفاده کنیم.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته با شرکت آب منطقه‌ای و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان برای نصب شتاب نگار زلزله، گفت: سدها و شهرک‌های صنعتی و معادن برای نصب شتاب نگار مدنظر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا