دسته‌بندی نشده

کاشت 6500 بذر در پویش ملی جنگل‌کاری با بذر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فریبرز غیبی در مراسم پویش‌های «هر ایرانی یک درخت» و «هر شهید هزار اصله درخت» که در انتهای پارک آبخیز گاوازنگ  زنجان برگزار شد، با بیان اینکه هر نهالی که کاشته می‌شود، باقیات و صالحات دارد و تا عمری که درخت اکسیژن می‌دهد و زیبایی دارد، به پای کسی که کاشته نوشته می‌شود، اظهار کرد: به یاد رفتگان و زندگان بذر بکارید، زیرا این رسمی است که در قبل از اسلام داشتیم و بعد از اسلام نیز داریم.

وی با بیان اینکه امسال یک پویش بذرکاری همگانی در کشور آغاز شده است، افزود: در این پویش قرار است 6500 هکتار در کشور انجام شود که 3000 هکتار در زاگرس و ۳۵۰۰ هکتار در سایر مناطق مانند زنجان کاشته می‌شود.
 
این مسئول با بیان اینکه ۲۲ گونه گیاهی با بذر کاشته می‌شود، تصریح کرد: این گونه‌ها پیشگام هستند و بسته منطقه خود فرق می‌کند و اکثرا دارای میوه جنگلی هستند که می‌تواند اقتصادی باشد.
 
عضو شورای جنگل، مرتع و آبخیزداری کشور با اشاره به طرح جنگل‌کاری و بذرکاری اقتصادی، گفت: این بذرکاری و نهال‌کاری معیشتی را برای ساکنان عرصه مهیا می‌کند.
 
غیبی با بیان اینکه برنامه امسال سازمان جنگل‌ها، ۳۶ هزار برنامه جنگل‌کاری در کشور با بذر و نهال برای توسعه جنگل است، خاطرنشان کرد: ما از لحاظ جنگل در کشور فقیر هستیم و باید اندازه تعداد خانواده نهال و بذر بکاریم تا بتوانیم ایران اسلامی را به آن جایی که هست، برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟