دسته‌بندی نشده

آماده باش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی سرزده از مجتمع امدادی هلال احمر بازدید و در جریان میزان آمادگی و نحوه خدمت رسانی برای هموطنان در جاده های استان قرار گرفت.

وی از خدمات و تلاش های شبانه روزی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در امدادرسانی به در راه اماندگان و حادثه دیدگان قدردانی کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این بازدید از آماده باش تیم‌های امداد و نجات زمستانی در 14 پایگاه‌ و هشت پست امداد و نجات خبر داد و گفت: به دنبال هشدار نارنجی هواشناسی استان مرخصی همه نیروهای امدادی هلال احمر در سطح استان لغو شده است.

سید قاسم موسوی اظهار داشت: در زمان حاضر تیم های عملیاتی مجهز به تجهیزات زمستانی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان زنجان شبانه روزی حضور دارند که در صورت نیاز خدمات امدادی ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: همه پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: برای اسکان موقت در راه ماندگان ناشی از برف و کولاک در جاده های استان زنجان در مساجد و مکان های از قبل پیش بینی شده با هماهنگی مدیریت بحران و فرمانداران استان انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: روزانه 55 نفر پرسنل هلال احمر و 120 امدادگر و نجاتگر در پایگاه های و پست های امداد و نجات شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث هستند.

موسوی ادامه داد: زمستان امسال سه پایگاه موقت امداد و نجات به منظور ارتقای سطح پاسخگویی سریع و مناسب به حوادث سوانح احتمالی و ضرورت ارائه خدمات بهینه امداد و نجات در کیلومتر هشت و 68 جاده ترانزیت زنجان – ابهر و کیلومتر 13 جاده ترانزیت زنجان – میانه فعال شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمبولانس، خودروی نجات، خودروی کمک دار امداد و سایر ماشین آلات امدادی، چند منظوره و بالگرد نیز برای طرح امداد و نجات زمستانی مجهز شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟