دسته‌بندی نشده

اعطای مجوز نصب و پشتیبانی محصولات فتا در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی اظهار داشت: امنیت یک ضرورت و مولفه مهم در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود و بایستی با حساسیت و وسواس زیادی به آن نگریست.

وی یاد آورشد: به همین سبب راهبردهایی در کشور برای این منظور مشخص شده که خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات از طریق صدور پروانه فعالیت ساماندهی می شود، آیین نامه ساماندهی خدمات افتا یکی از آن‌هاست.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: باتوجه به اشتغال افراد در شرکت‌های خصوصی حوزه افتا و همچنین نیاز سازمان‌ها درخصوص خدمات حوزه افتا، بایستی نیروهای شاغل در این شرکتها آموزش داده شوند و در کنار آموزش به پرورش فکری و تئوریکی آنها نیز پرداخته شود.

حامد سرائی افزود : شرکتها با اخذ مجوز افتا می توانند به ادارات و سازمان ها در حوزه های امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها، زیر ساخت و سرویس های خود خدمات ارائه دهند.

مدیر کل ICT استان اضافه کرد:با توجه به شرایط فعلی انتظار داریم شرکت‌های استانی در زمینه خدمات افتا فعال‌تر و پویا تر عمل کنند و بدیهی است که دستگاه‌های استانی شرکت‌های دارای مجوز افتای بومی را ترجیح می دهد.

وی تصریح کرد : هم اکنون در استان زنجان 5 شرکت دارای مجوز نظام مدیریت امنیت اطلاعات نما هستند،دو شرکت فناوران آدرین داده پرداز و هوش داده هدف دارای مجوز نصب و پشتیبانی محصولات فتا و 3 شرکت امن پردازان هوشمند رایکا، امن پردازان فناوری زنجان و پارس فرانگر پرداز دارای مجوز امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها ، زیر ساختها و سرویس ها که ارگانهای دولتی، خصوصی ، سازمانها و شرکتها جهت بالا بردن ضریب امنیت سامانه های خود میتوانند از این شرکتها بهره ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟