دسته‌بندی نشده

بازنگری طرح هادی در 319 روستای زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، اکنون برای 60روستای زیر 20 خانوار در استان، طرح هادی تهیه شده است، اظهار کرد: تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای20 خانوار ، 413 روستا می باشد.

وی با اشاره به اینکه اتمام افق ده ساله طرح هادی برای 319روستا طرح بازنگری تهیه شده است؛ افزود: تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری تا پایان سال جاری 262 روستا می باشد.

این مقام مسئول میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان 58/2 % و در سطح کشور 46.2% دانست و گفت: در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره 10 ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده یا بر اساس ضرورت های مختلف قبل از 10 سال مورد بازنگری قرار می گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، طرح های هادی روستاهایی که نیازمند به بازنگری هستند باید متناسب با نیازها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد، یادآور شد: هر ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد.

وی توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم را از اهداف اصلی بنیاد مسکن دانست و گفت: امروزه طرح هادی روستایی مهمترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است و در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در این زمینه خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟