دسته‌بندی نشده

با اجرایی شدن قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده مشکلات فعالان اقتصادی رفع خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،میرحیدر رضوی با اشاره به اجرایی شدن قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده از سیزدهم دی ماه اظهار کرد: در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده نکات و شرایط حائز اهمیتی وجود دارد که فعالان اقتصادی می توانند استفاده کنند و می توان گفت بسیاری از ایرادات آن رفع و سهولت اجرا در ارزش افزوده به مراتب بیشتر شده است.

وی ادامه داد: یکی از موارد مهم در مالیات بر ارزش افزوده بحث مالیات طلا و جواهر است که در قانون جدید ارزش افزوده اصل طلا و جواهر مشمول مالیات نمی باشد و صرفاً دستمزد و سود حاصله مشمول مالیات بر ارزش افزوده میشود.

 رضوی گفت: امیدواریم فعالان بخش طلا و جواهر در فاکتورهایی که ارائه میدهند اصل قیمت طلا و کارمزد و سود حاصله را تفکیک دهند و با اجرای این قانون فعالیت در این بخش رونق گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان رنجان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده اصل بر نقدی بودن معاملات است اما در قانون جدید تا زمانیکه فعالان اقتصادی در فروش خود ارزش افزوده دریافت نکنند سازمان امور مالیاتی از آنان وصول نمیکند و مشمول جریمه نیز نخواهند شد و بدین ترتیب تاریخ تعلق مالیات و تاریخ صورتحساب در قانون جدید شفاف شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اظهار امیدواری کرد که با اجرای این قانون بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی بویژه تولیدکنندگان رفع خواهد شد و شفافیت در مالیات بر ارزش افزوده و سهولت در امور ایجاد می شود.

گفتنی است پانزدهم دیماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره پائیز 1400 می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟