دسته‌بندی نشده

با مردم شفاف، صریح و صادقانه صحبت کنیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور هم‌اندیشی درباره برنامه‌های دهه فجر استان برگزار شد، اظهار داشت: چنین جلساتی برای برنامه‌ریزی درست به منظور تبیین دستاوردهای انقلاب برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز مسلم است، این است که باید شاخص‌های خود را با شاخص‌های دنیا مقایسه کنیم، تصریح کرد: بدون شک امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که نباید عملکرد خود را با گذشته مقایسه کنیم و این نوع مقایسه‌ای که پیش از این انجام می‌شد، اشکالی است که بر ما وارد بود، از این رو معتقدیم با این نوع قیاس (شاخص‌های دنیا) می‌توانیم به واقعیت امر در خصوص انقلاب پی ببریم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه نباید اجازه به بیراهه بردن انقلاب را بدهیم، خاطر نشان کرد: مردم از انقلاب ناراضی نیستند بلکه از مسئولان ناکارآمد ناراضی اند و گلایه آنان از بی تدبیری و بی کفایتی و فاصله گرفتن از ارزش ها است.

لطیفی با اشاره به اینکه وظیفه امروز هر رسانه این است که همه این موارد را از هم تمییز دهد، ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام‌الله دهه فجر امسال، این است که بیش از همیشه در کنار مردم بوده و حرف‌های آن‌ها را بشنود؛ چرا که انقلاب اسلامی با حضور مردم در صحنه شکل گرفت و صاحبان اصلی این انقلاب نیز همین مردم هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه انقلاب ما یک ارزش است که باید به درستی از آن استفاده شود،گفت: ما باید خودمان پای کار باشیم، چون انقلاب مال ماست و باید از آن نگهداری کنیم.

وی با یادآوری اینکه برخی اشکالات در عملکرد مدیران به اصل انقلاب بر نمی‌گردد، افزود: انقلاب یک آرمان ارزشمند است و نباید کم کاری مدیر یا مسؤولی موجب لطمه خوردن به این آرمان و ایدئولوژی شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران خبیث و بد ذات هستند و هر جا توانستند این ملت را اذیت کردند، گفت: با وجود این دشمنی ها، کشور ما پیشرفت های زیادی کرده است.

لطیفی عنوان کرد: روش ها و اصول انقلاب اسلامی همه اش درست است و باید دست به دست هم بدهیم و دلسوزانه خادم ملت باشیم و کشور را با تعصب انقلابی اداره کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه مشکل عمده کشور، سوء مدیریت و نبود نظارت کافی در بخش‌های مختلف است، متذکر شد: باید ما مردم شفاف، صریح و صادقانه صحبت کنیم؛ چرا که نظام اسلامی ما بر پایه اخلاق بنا نهاده شده است اما در مرحله اجرا به عینه می‌بینیم که با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه هستیم که برازنده نظام اسلامی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تقویت مطالبه گری در رسانه ها و جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ زنجانی، فرهنگ مطالبه نیست و این فرهنگ در زنجان جا نیفتاده است.

این مقام مسئول به مشکلات به وجود آمده در مدیریت بحران و ضعف برف روبی معابر طی چند روز گذشته در زنجان اشاره کرد و افزود: وقتی در خصوص وضعیت شهرداری و برف روبی مطالبه گری کردیم عده ای حرف هایی زدند که فلانی غیربومی است، وقتی فردی با ۶ هزار رأی عضور شورای شهر شود نتیجه اش همین می شود. هنوز خیابان های زنجان را به طور کامل برف روبی نکردند، زنجان که از تبریز بزرگ تر نیست، درحالیکه میزان بارش در تبریز زیاد هم بود ولی الان بروید و خیابان های تبریز را ببینید.

لطیفی با بیان اینکه مطالبه گری را همه رسانه ها باید دنبال کنند، خاطرنشان کرد: رسانه ها باید در پیگیری مطالبات وحدت داشته باشند ولی ما در پشت هم آمدن ضعیف هستیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان همچنین از تولید ۱۰ هزار دقیقه برنامه برای صدا و ۹۰۰۰ دقیقه برنامه برای سیما طی ایام‌الله دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش صدا و سیمای مرکز زنجان این است که در این ایام جشن انقلاب را با مردم و در کنار مردم برگزار کرده و مردم نیز در این امر پای کار باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟