دسته‌بندی نشده

برگزاری آزمون‌های ادواری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سنجش مهارت متقاضیان برای فعالیت در بخش های مختلف اقتصادی کشور است اظهار داشت: بخش عمده ای از مهارت آموزان، آموزش های مهارتی را در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کسب کرده اند، ولیکن به دلیل محدودیت در برگزاری آزمون های کتبی و عملی، موفق به دریافت گواهی نامه مهارت نشده‌اند.

وی افزود: این آزمون ها که بر اساس استاندارد های آموزش شغل برگزار می شود، موجب تسهیل و تسریع  اشتغال پذیری نیروی کار ماهر در کشور خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه سهم آزمون های ادواری از مجموع آزمون های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حدود 4 درصد است، افزود: برگزاری آزمون های ادواری علاوه بر پاسخ سریع به نیاز های مردم در حوزه سنجش مهارت، موجب رونق کسب و کار آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و گسترش ارایه آموزش های مهارتی از سوی بخش خصوصی خواهد شد.

انصاری خاطر نشان کرد: داوطلبان سنجش مهارت می‌توانند برای ثبت نام به سامانه ثبت نام الکترونیکی به  نشانی http//:advari.irantvto.ir  مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: در سال جاری هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون های فنی و حرفه ای در خوشه خدمات 28 هزار تومان و در خوشه های صنعت،کشاورزی و فرهنگ و هنر 42 هزار تومان و هزینه صدور گواهی نامه مهارت نیز 50 هزار تومان می باشد که متقاضیان می توانند به صورت آنلاین و در بستر پورتال سازمان فنی و حرفه ای کشور آن را پرداخت کنند.

انصاری، دریافت هرگونه وجهی بابت ثبت نام و صدور گواهی نامه، مازاد بر مبالغ مذکور را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: افراد می توانند در صورت مشاهده تخلف مراتب را به ادارات کل و مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح کشور اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان افزود: افرادی که دو بار در آزمون ادواری شرکت کنند و موفق به کسب نمره قبولی نشوند، برای حضور در آزمون مجدد مکلف به ارائه گواهی شرکت در دوره آموزشی از یکی از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مجاز و یا مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی خواهند بود.

وی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای تلاش می كند بر اساس استانداردهای بین المللی و كیفی سازی به امر آموزش اقدام كند ولی فعالیت برخی آموزشگاه های غیرمجاز موجب شده تا سطح كیفی دوره های مهارت آموزی کاهش پیدا کند تصریح کرد: متقاضیانی که دوره های مهارتی را طبق استانداردهای آموزشی این سازمان و در  آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مجاز  و مراکز دولتی وابسته به سازمان فنی و حرفه ای گذرانده باشند اقبال بیشتری برای موفقیت در آزمون ها و دریافت گواهی نامه مهارت دارند.

انصاری با تأکید بر اینکه  فعالیت گسترده 12400 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای کشور فرصت مغتنمی برای توسعه نهضت مهارت آموزی در جامعه می باشد، اذعان داشت: رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای حمایت و تقویت آموزشگاه های فعال به ویژه در حوزه آموزش مشاغل مورد نیاز بازار کار کشور است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با تاکید بر اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از همکاری و مشارکت آموزشگاه‌های آزاد در اجرای طرح های پژوهشی،  تدوین استاندارد های شایستگی، تولید منابع آموزشی، غنی سازی بانک سوالات، آزمونگری ، ایجاد سایت های آزمون الکترونیکی ، تجهیز مراکز و کارگاه های سنجش و برگزاری مسابقات آزاد مهارت استقبال می کند، گفت: در راستای تقویت تشکل ها و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، برنامه اقدام مشترک یک ساله با کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد کشور منعقد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟