دسته‌بندی نشده

به برکت انقلاب اسلامی پوشش بیمه‌ای در کشور به بیش از 70 درصد رسیده است

به گزارش پاسگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،میرهاشم موسوی در آیین افتتاح خط تولید پارچه کیسه هوا (ایربگ) در کارخانه نخ تایر زنجان اظهار کرد: در رابطه با دستاوردهای کلان که باید به مردم گزارش شود، فعالیت‌های زیادی انجام شده که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به هدف تامین اجتماعی با ابزار بیمه ای در راستای عدالت اجتماعی،تصریح کرد: پوشش بیمه ای تامین اجتماعی در کشور به بیش از 70درصد است .

این مقام مسئول با اشاره به حوزه ماموریت تامین اجتماعی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کل سطح پوشش بیمه‌ای از جمعیت 33 میلیون نفری، 20درصد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه باید به سمت بیمه همگانی حرکت کنیم، اظهار داشت: 53 درصد از پوشش بیمه در سطح کشور توسط تامین اجتماعی محقق شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: قبل پیروزی انقلاب اسلامی 90 هزار نفر مستمری‌بگیر داشتیم که امروز با رشد 40 برابری به مرز 4 میلیون نفر می‌رسیم.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه خدمات درمان  17حوزه بیمارستانی داشتیم، گفت: امروز شاهد 78 بیمارستان و بیش از 370 کلینیک و درمانگاه هستیم که به بیش از 50 درصد جامعه، خدمات درمانی ارائه می‌دهند و این در حالی است که وزارت بهداشت، متولی درمان در کشور است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بخش سرمایه‌گذاری شستا افزود: در شستا زمینه‌های مختلف توسعه به‌ویژه در استان‌هایی که ظرفیت آن فراهم است، ایجاد شده و 10 برابر سرمایه‌گذاری 420 هزار میلیارد تومان برای افق 4 ساله در نظر گرفته شده و ظرفیت‌های مختلفی برای تامین منابع مالی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: هر ظرفیتی در رشته‌های تخصصی شستا در استان‌ها باشد، مشکلی برای ایجاد و توسعه توسط شستا وجود ندارد.

موسوی با بیان اینکه امسال 3 هزار میلیارد تومان بخشودگی به خاطر بیماری کرونا داشتیم، گفت: باید به دستاوردهای خود افتخار کنیم و با هم‌افزایی، مسیر را ادامه دهیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افتتاح اولین خط تولید پارچه کیسه هوای کشور در زنجان ابراز کرد: این پروژه علاوه بر اینکه اقتصادی است از اموال و دارایی بازنشستگان نیز حفاظت کرده و همچنین توانسته توسعه و ارزش افزوده نیز به ارمغان آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا