دسته‌بندی نشده

تولید ترانسفورماتور تغذیه کوره قوس الکترونیکی EAF برای نخستین ‌بار در کشور در گروه صنعتی ایران ترانسفو

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد ظهیری ضمن تشکر از مدیریت مجتمع صنعتی اسفراین برای اعتماد به توانمندی و تولید داخل ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اتکا به توانمندیهای داخلی و تقویت بسترهای تولید برای توسعه همه جانبه کشور گفت: سربازان ایران ترانسفو قادر به طراحی و تولید انواع راکتور و ترانسفورماتور ها هستند که این مهم یک افتخار ملی محسوب میشود.

وی با تاکید بر مطابقت این ترانسفورماتور با استانداردهای روز دنیا افزود: حمایت از تولید داخلی علی الخصوص در حوزه صنعت استراتژیک برق و  شرکت ایران ترانسفو ، با لغو کامل واردات و ممانعت از ورود انواع مختلف ترانسفورماتورو رآکتور به کشور امکان پذیر است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با انتقاد از نحوه اجرای طرح ممنوعیت واردات ترانسفورماتور  گفت: نباید اجازه سوء استفاده از قانون و واردات ترانسفورماتور توسط عده ای به بهانه واردات مجموعه کامل خط تولید داده شود چرا که این کار در کنار خروج میلیون ها دلار ارز از کشور وابستگی بیش از پیش تولید و صنعت به بیگانگان را فراهم میکند.

ظهیری در خصوص گام های آتی ایران ترانسفو هم  افزود: اکنون در خط تولید ایران ترانسفو دو دستگاه ابر ترانسفورماتور 410 MVA  به سفارش گروه معظم مپنا طراحی و در حال ساخت است که از این تولیدات  در اسفندماه سال جاری  و اوایل سال آتی رونمایی خواهند شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو خاطرنشان کرد: انواع ابر ترانسفورماتور ، رآکتور دیتیوند ،  ترانسفورماتورهای هوشمند، ترانسفورماتورهای ترکشن، ترانسفورماتورهای با راندمان بالا از جمله تولیدات به روز این مجموعه صنعتی است که در نتیجه خودباوری ملی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری به عنوان جهاد اقتصادی تقدیم ملت  ایران می شود.

مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین هم در مراسم تحویل این ترانسفورماتور با ابراز خرسندی از اعتماد به ایران ترانسفو از این مجموعه صنعتی برای پذیرش ریسک تولید این ترانس قدردانی کرد.

علی ملک افزود : گروه بزرگ ایران ترانسفو با خودباوری و مهندسی عالی از طراحی تا تولید و همچنین مدیریت منحصربفرد پشتوانه عظیمی برای صنعت کشور محسوب می شوند.

وی با اشاره به قیمت ۳ میلیون یورویی این ترانسفورماتور در خارج از کشور گفت: شرکت ایران ترانسفو با بیش از نصف قیمت وارداتی ترانسفورماتور تغذیه کوره قوس الکترونیکی  EAFرا طراحی و تولید کرده است و مجموعه مجتمع صنعتی اسفراین قدردان این جهاد اقتصادی ایران ترانسفوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟