دسته‌بندی نشده

جایگاه 30 کشوری زنجان در ارتکاب جرم سرقت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص جرم سرقتاظهار داشت: عنوان اتهامی سرقت در صدر عناوین مجرمانه کشور قرار دارد و بیشترین پرونده‌های مطرح رسیدگی در دادسرا‌ها به آن اختصاص دارند و استان زنجان در جرم سرقت جایگاه 30 کشوری را دارد اما در 10 جرم اول ، سرقت رتبه نخست را دارد.

وی افزود: به دادستان‌های حوزه های قضایی تأکید شده که با هماهنگی نیروی انتظامی سارقینی که موجبات ایجاد ناامنی و آزار مردم را فراهم می‌آورند دستگیر و دادسراها بدون هرگونه اغماض و مماشات برخورد قاطع  کنند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان تصریح کرد: بر اساس آمار موجود نسبت رشد جرم سرقت در استان زنجان در مقایسه با سایر استانها پایین است که  از جمله دلایل آن اقدامات پیشگیرانه و همکاری خوب نیروی انتظامی و دادسرا ها می باشد که در این خصوص قضات دادسرا از مجازاتهای بازدارنده استفاده کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس شامل حال سارقین سابقه‌دار، باندی و شبکه‌ای نخواهد شد، بلکه با این مجرمین با شدت و قاطعیت برخورد خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟